Rok 2023 w Siemens Healthineers – biznesowy i odpowiedzialny społecznie

Siemens Healthineers dużą wagę w swojej działalności przywiązuje do odpowiedzialności społecznej.

Joanna Miłachowska, prezeska Siemens Healthineers

Rok 2023 w Siemens Healthineers przyniósł oprócz intensywnej pracy związanej z aktywnością biznesową mnóstwo działań w zakresie odpowiedzialności społecznej, w tym programy profilaktyki onkologicznej dla pracowników, budowanie bardziej różnorodnych zespołów oraz dalszy rozwój naszej działalności edukacyjnej.

Profilaktyki nigdy nie za wiele, dlatego w mijającym roku wdrożyliśmy kolejne programy badań przesiewowych skierowane do naszych pracowników, tym razem oparte o USG, dermoskopię oraz badania rezonansu magnetycznego całego ciała. W badaniach MR wzięło udział ponad 80 procent naszego zespołu. Wczesna diagnostyka daje szanse na szybkie i skuteczne leczenie (co potwierdziło się również w naszej firmie), dlatego dla nas – pracodawców i jednocześnie organizatorów akcji – nie ma lepszego dowodu na to, że tego typu działania mają głęboki sens.

Różnorodność i otwartość są fundamentem naszej kultury organizacyjnej, dlatego już po raz drugi wzięliśmy udział w skierowanym do osób z niepełnosprawnością programie Sprawny Staż, organizowanym przez Fundację Integralia. W okresie wakacyjnym dołączyło na naszego zespołu troje stażystów, którzy przez 3 miesiące wspierali prace działów bhp, compliance, produktowego i administracji. Uważamy, że tego typu programy mają ogromną wartość zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, które uzyskują możliwość nabycia doświadczenia w pracy w dużych organizacjach, jak i samych pracowników, którzy podnoszą swoją świadomość na temat wyzwań z jakimi osoby te mierzą się na co dzień.

Siemens Healthineers w programie Sprawny Staż>>>

Ogromną wagę przywiązujemy również do działań edukacyjnych. To nie tylko programy stażowe, jak wspomniany powyżej, realizowany we współpracy z Fundacją Integralia, ale także programy praktyk dla studentów i studentek kierunków technicznych i administracyjnych. To także dedykowane działania edukacyjne skierowane do profesjonalistów medycznych. W 2023 roku w Akademii Siemens Healthineers odbyło się ponad 30 kursów poświęconych diagnostyce medycznej, w których wzięło udział ponad 2 tysiące osób. Cieszymy się, że Akademia nie tylko utrzymuje bardzo wysokie oceny uczestników, ale również z roku na rok gromadzi coraz to większą liczbę uczestników.

Już teraz gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą szkoleniową na przyszły rok dostępną na stronie Akademii!

Plany na 2024 rok to działania, które mają na celu dalej przyczyniać się do modernizacji technologicznej polskiej ochrony zdrowia, nie zapominamy także o naszej odpowiedzialności wobec środowiska, społeczeństwa i gospodarki.

Siemens Healthineers z Zieloną Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy>>>