Przedstawiciele Pracodawców dla Zdrowia na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to przestrzeń do debaty na temat najważniejszych wyzwań związanych z ochroną zdrowia w Polsce.

Eksperci Pracodawców dla Zdrowia – przedstawiciele Grupy Lux Med oraz Comarch Healthcare będą brali udział IX Kongresie Wyzwań Zdrowotnych. Wydarzenie odbędzie się 7 i 8 marca 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Anna Rulkiewicz, prezeska Lux Med, prezeska Pracodawców dla Zdrowia weźmie udział w sesji otwierającej Kongres zatytułowanej – Liderzy zmian. To oni budują przyszłość ochrony zdrowia w Polsce, która będzie miała miejsce pierwszego dnia spotkania od godziny 09.30 do 11.00.

Dyskusja podczas będzie dotyczyć tego, kto zarządza ochroną zdrowia w Polsce, jak zbudować stabilność systemu oraz kto jest project ownerem ochrony zdrowia w Polsce i odpowiada za wynik systemu ochrony zdrowia.

Wśród uczestników panelu będzie między innymi minister zdrowia Izabela Leszczyna oraz Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pracodawcy dla Zdrowia przedstawili rekomendacje dla systemu opieki zdrowotnej>>>

Dr Krzysztof Kurek, dyrektor medyczny, członek zarządu Grupy Lux Med, będzie brał udział w panelu na temat kształcenia lekarzy i kadry zarządzającej placówkami medycznymi, który będzie miał miejsce 7 marca 2024 od 11.30 do 13.00.

Marcin Romanowski, wiceprezes zarządu, dyrektor Sektora e-Zdrowie Comarch S.A. będzie prelegentem podczas sesji pt. Wyzwania e-zdrowia w Polsce, która odbędzie się 7 marca 2024 roku od 13.30 do 14.30. Natomiast  Anna Kafel, dyrektor administracyjny Centrum Medycznego iMed24 w Comarch Healthcare weźmie udział w panelu na temat najlepszych praktyk w zinformatyzowanej ochronie zdrowia, który odbędzie się 8 marca 2024 od 9.30 do 11.00.

W Kongresie weźmie także udział Kacper Olejniczak, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Sektora Life Science Konfederacji Lewiatan, członek Trójstronnego Zespołu ds. Opieki Zdrowotnej przy Ministrze Zdrowia, który będzie uczestnikiem dyskusji na temat zdrowia psychicznego – pt. Pomiędzy zasobami dostępnymi w systemie a potrzebami pacjentów. Panel na ten temat odbędzie się 8 marca od 14.30 do 15.30.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych, którego organizatorem jest PTWP, to przestrzeń do debaty na temat wyzwań związanych z ochroną zdrowia w Polsce. Agenda Kongresu, która co roku składa się z kilkudziesięciu sesji, to wynik wspólnej pracy Rynku Zdrowia, Rady Programowej oraz partnerów.

Pracodawcy dla Zdrowia rozmawiali na temat poprawy funkcjonowania diagnostyki obrazowej>>>

Wśród uczestników Kongresu są wybitni specjaliści, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w szczególnym momencie, kiedy to po wielu miesiącach niepewności Ministerstwo Zdrowia oraz podległe mu jednostki działają już w nowym składzie. Jednocześnie rozpoczynają się kampanie wyborcze: samorządowa i do Parlamentu Europejskiego, co również znajdzie swoje odbicie w funkcjonowaniu ochrony zdrowia. Kongres stanie się więc przestrzenią do tego, by połączyć ze sobą te różne rzeczywistości i perspektywy. Organizatorzy HCC chcą także mocno akcentować rolę menedżerów w procesie zmiany, bo to oni dają gwarancję rozwoju i kontynuacji i będą odpowiedzialni za realizację reform.