Lux Med nagrodzony jako pracodawca rozwijający liderów

Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników.

Grupa Lux Med otrzymała główną nagrodę w konkursie Pulsu Biznesu – Siła Przyciągania 2023 w kategorii Pracodawca rozwijający liderów. Kapituła konkursu doceniła „Akademię Skutecznego Lidera” Grupy Lux Med za mocne osadzenie w biznesie i zrozumienie potrzeb dużej grupy liderów. Za wiele godzin szkoleniowych, które przynoszą wymierne korzyści, bo menadżerki i menadżerowie rzeczywiście wdrażają zdobytą wiedzę i umiejętności.

Program rozwojowy „Akademia Skutecznego Lidera” oparty jest na metodologii lean management. Zmienia on sposób myślenia lidera, wzmacnia efektywność oraz wyniki biznesowe. Program jest częścią strategii rozwoju kadry menedżerskiej opartej o model kompetencyjny oraz profesjonalną diagnozę.

Laureaci 8. edycji konkursu zostali nagrodzeni podczas gali, która odbyła się 20 lutego 2024 roku. Nagrodę w imieniu Lux Med odebrali – Dorota Sawicz, dyrektor ds. HR oraz Miroslaw Suszek, dyrektor operacyjny.

Rynek pracy wymusi zmiany w działalności firm>>>

W tegorocznym konkursie dla pracodawców Siła Przyciągania, organizowanym przez Puls Biznesu, 77 firm zgłosiło 130 projektów w ośmiu kategoriach.

Kapituła konkursu, złożona z dziewięciu doświadczony ekspertów, praktyków employer brandingu i HR, przyznała nagrody w sześciu z nich.

Pozostałe kategorie to– Employer branding, Efektywne działania well-being i work-life balance, Wsparcie rozwoju pracowników – nowe kompetencje w nowej rzeczywistości, Nowoczesne narzędzia i technologie w zarządzaniu ludźmi oraz Kompleksowe działania D&I.  

To druga nagroda Lux Med w konkursie HR organizowanym przez Puls Biznesu. W 2021 roku Grupa otrzymała nagrodę główną w kategorii Strategiczne podejście do działań wellbeing.

Konkurs Siła Przyciągania ma na celu wyłonienie najciekawszych i najskuteczniejszych kampanii, inicjatyw i akcji, które powodują, że firma nie tylko przyciąga, ale i zatrzymuje najbardziej utalentowanych pracowników. Nagrodzone w konkursie przedsięwzięcia mają stanowić najlepsze wzory do naśladowania i być inspiracją dla innych. Partnerem merytorycznym konkursu jest firma PwC Polska.

Jak firma może troszczyć się o pracowników?>>>