Kampania #ODWOŁUJE #NIEBLOKUJE z kolejnym wyróżnieniem

Kampania zainicjowana przez CMP dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich.
Drugi od prawej - Paweł Walicki, prezes Centrum Medycznego CMP

Kampania #ODWOŁUJE #NIEBLOKUJE, zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP, została wyróżniona w konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2023”. Pracodawcy dla Zdrowia są partnerem merytorycznym akcji.

Kampania dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich, a także niestawiania się na planowych zabiegach. W sytuacji gdy system ochrony zdrowia w Polsce jest nieefektywny, pogłębia to tylko i tak ogromne problemy z dostępnością do leczenia i dodatkowo wydłuża kolejki do lekarzy. Pod koniec września 2023 zainaugurowana została druga edycja akcji.

Konkurs „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2023” organizuje Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”.

Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Kandydatów zgłaszają organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także osoby indywidualne.

Kapituła konkursu doceniła akcję prowadzoną przez Centrum Medyczne CMP, przyznając jej wyróżnienie w kategorii Lider Roku 2023 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa.

Nagrody wręczono w środę, 31 stycznia 2024 roku, podczas uroczystej Gali w obecności pani minister zdrowia – Izabeli Leszczyny oraz pani wiceminister – Urszuli Demkow.

Nagroda jest dowodem na to, że branża dostrzega problem. Z pewnością zmotywuje to nie tylko organizatorów i uczestników do dalszej aktywnej pracy nad zmianami dotyczącymi zwiększenia dostępu do lekarzy.

To nie pierwsze wyróżnienie dla kampanii. Otrzymała ona Złoty Spinacz w kategorii Advocacy i Public Affairs oraz w kategorii sektorowej – Medycyna i zdrowie w ramach 21. edycji konkursu organizowanego przez Związek Firm Public Relations.

Nagroda dla kampanii #ODWOŁUJE #NIEBLOKUJE>>>