35-lecie Centrum Medycznego Medyk

Medyk to jedna z największych firm oferujących usługi medyczne na Podkarpaciu.
Główna siedziba Centrum Medycznego Medyk, Rzeszów, ulica Szopena 1.

Jedna z największych przychodni na Podkarpaciu, Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa, obchodzi jubileusz 35 lat działalności. Firma zatrudnia obecnie ponad 1500 pracowników w 35 przychodniach.

Placówki Centrum oferują świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, którą objętych jest 55 tysięcy osób, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, medycynę pracy, badania diagnostyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne.

14 przychodni Centrum Medycznego Medyk działa w Rzeszowie, pozostałe w Mielcu, w Boguchwale, Leżajsku, Jasionce, Dębicy, Kańczudze, Łańcucie, Łączkach Kucharskich, Sarzynie oraz w Sędziszowie Małopolskim. Medyk prowadzi także dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie, a także Ośrodek Edukacji Zdrowotnej.

W 2018 roku Medyk powołał Centrum Badawczo-Rozwojowe, które zajmuje się miedzy innymi prowadzeniem badań klinicznych, analizami w zakresie produktów i procesów podnoszących jakość życia osób starszych, niesamodzielnych i niepełnosprawnych, standaryzacją i certyfikacją procedur opieki nad osobami starszymi oraz prowadzeniem szkoleń, warsztatów, seminariów, klastrów i doradztwem w obszarze medycyny i opieki społecznej.

Od stycznia 2022 roku do Centrum Medycznego Medyk należy szpital w miejscowości Zimna Woda, który oferuje świadczenia w zakresie chirurgii, ortopedii i traumatologii oraz laryngologii dorosłych i dzieci.

Jeden z obszarów działalności firmy jest transport medyczny, także zagraniczny. Usługi są świadczone w ramach umowy z NFZ oraz prywatnie. Medyk zabezpiecza także imprezy masowe.

Właścicielem i prezesem Centrum Medycznego Medyk jest lekarz Stanisław Mazur.

Obchody jubileuszu firmy odbędą się 14 czerwca 2024 na Rynku w Rzeszowie, gdzie odbędą się koncerty oraz pokazy artystyczne i sportowe. Oferowane będą także bezpłatne badania profilaktyczne i konsultacje ze specjalistami.