W powiecie legnickim powstaje prywatny szpital

Nowe Centrum medyczne powstaje jako inwestycja prywatnej spółki.

W miejscowości Gniewomirowice, w gminie Miłkowice, w powiecie legnickim, na Dolnym Śląsku powstaje prywatny szpital, który buduje spółka J. Chodacki, A. Misztal „Medica” Sp. jawna z Lubina.

Pod koniec roku 2022 spółka złożyła w starostwie powiatowym w Legnicy wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji, które zostało przyznane, inwestycja się rozpoczęła.

Kilkukondygnacyjny budynek szpitala powstaje przy ulicy Krokusowej w Gniewomirowicach, kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych Legnicy i niedaleko przebiegającej tam trasy S3.

Powołanie minister ds. polityki senioralnej i zapowiedź skoordynowania tej polityki to dobra wiadomość dla branży opieki długoterminowej>>>

Zgodnie z informacjami publikowanymi w lokalnych mediach (miedzy innymi w Radio Wrocław), placówka będzie się specjalizować w różnego rodzaju, także skomplikowanych, operacjach, będzie tutaj działał między innymi oddział urologiczny. Zostanie wyposażona w cztery nowoczesne sale operacyjne. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2024 roku.

Inwestor przedsięwzięcia, J. Chodacki, A. Misztal „Medica” Sp. jawna z Lubina działa od 1995 roku i zajmuje się produkcją suplementów diety, wyrobów medycznych jednorazowego użytku oraz plastrów.