Telemedycyna będzie współpracować z Medicalgorithmics

Promesa stanowi wykonanie zawartego przez obie spółki listu intencyjnego z 6 listopada 2023 roku i zawiera zobowiązanie do zawarcia umów współpracy w zakresie partnerstwa strategicznego.

Telemedycyna Polska S.A. podpisała umowę promesy współpracy ze spółką Medicalgorithmics S.A. W jej ramach uzgodnione zostały warunki biznesowe korzystania z technologii Medicalgorithmics.

Medicalgorithmics zobowiązał się także do podjęcia prac mających na celu integrację urządzeń służących do diagnostyki kardiologicznej, z których korzysta Telemedycyna Polska, z platformą internetową PocketECG licencjonowaną przez Medicalgorithmics.

Promesa stanowi wykonanie zawartego przez obie spółki listu intencyjnego z 6 listopada 2023 roku i zawiera zobowiązanie do zawarcia umów współpracy w zakresie partnerstwa strategicznego, licencyjnej platformy internetowej PocketECG, sprzedaży oraz dystrybucji wyrobów medycznych.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Medidesk będzie współpracował ze spółką Telemedycyna Polska>>>

Medicalgorithmics powstał w 2005 roku, obecnie działa globalnie za pośrednictwem czterech przedsiębiorstw. Dostarcza certyfikowaną przez FDA technologię opartą na sztucznej inteligencji do diagnostyki arytmii serca. Produkt firmy PocketECG służący do zdalnego monitorowania pracy serca, stosuje około 200 000 pacjentów rocznie w ponad 20 krajach.

Spółka blisko współpracuje z ośrodkami diagnostyki i nadzoru kardiologicznego, które na bazie systemu PocketECG świadczą usługi diagnostyki kardiologicznej.

Firma prowadzi także prace rozwojowe, uczestnicząc w projekcie eHealth Monitor realizowanym przez konsorcjum, w którym uczestniczą firmy i jednostki badawcze z państw Unii Europejskiej. Celem projektu jest stworzenie platformy, dzięki której pacjenci i lekarze będą mogli korzystać ze spersonalizowanych usług medycznych. Spółka prowadzi także inne projekty dotyczące urządzenia do telerehabilitacji kardiologicznej, oprogramowana do szpitalnych sieci informatycznych w USA oraz urządzeń i systemu do zdalnego i natychmiastowego opisu EKG.