Szpital Swissmed z wyróżnieniem Fundacji Rodzić po Ludzku

W Szpitalu Swissmed w ciągu 15 lat działalności urodziło się 8 tysięcy dzieci.
Swissmed Dom Narodzin

Oddział położniczy Szpitala Swissmed został wyróżniony przez Fundację Rodzić po Ludzku i znalazł się w rankingu szpitali TOP10 w Polsce oraz w TOP3 w regionie.

W rankingu TOP10 w Polsce zostały wyróżnione placówki, które przynajmniej raz znalazły się w pierwszej dziesiątce szpitali w 2023 roku. Z kolei ranking TOP3 w regionie, to wyróżnienie dla szpitali, które przynajmniej raz znalazły się w pierwszej trójce TOP3 w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku w 2023 roku i osiągnęły wynik 75/100.

Ranking odzwierciedla opinie pacjentek poszczególnych placówek, a dane zbierane są w anonimowej ankiecie “Głos Matek”. W 2023 roku ankietę wypełniło 16 455 kobiet.

Szpital Swissmed zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej 44. Oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej, proktologii, laryngologii, chirurgii plastycznej, gastroenterologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgii, urologii i andrologii. Prowadzi kilkadziesiąt poradni specjalistycznych.

W szpitalu działa Dom Narodzin, czyli miejsce, którego atmosfera ma sprzyjać naturalnemu porodowi, przy jednoczesnym zabezpieczeniu medycznym i opiece specjalistów. Placówka ta, która jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju, obchodziła w 2023 roku 15-lecie działalności. Pacjentki mogą tutaj korzystać z naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, możliwe są porody w wodzie czy porody lotosowe. Do połowy roku 2023 przyszło tutaj na świat 8 tysięcy dzieci.

15-lecie Domu Narodzin Szpitala Swissmed>>>

Szpital Swissmed należy do Grupy Lux Med od 2021 roku.