15-lecie Domu Narodzin Szpitala Swissmed

W Szpitalu Swissmed przyszło na świat ponad 8 tysięcy dzieci.
Dom Narodzin w Szpitalu Swissmed

W Szpitalu Swissmed w Gdańsku funkcjonuje Dom Narodzin, czyli miejsce, którego atmosfera ma sprzyjać naturalnemu porodowi, przy jednoczesnym zabezpieczeniu medycznym i opiece specjalistów. Placówka ta jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju i obchodzi w tym roku 15-lecie.

20 lipca 2023 organizowany jest Dzień Otwarty Domu Narodzin, podczas którego przyszli rodzice będą mieli okazję zapoznać się z jego działalnością.

– Stworzyliśmy miejsce, gdzie komfort, bezpieczeństwo, bliskość, poszanowanie potrzeb rodzącej i intymność porodu domowego łączymy z najlepszą opieką medyczną. Porody prowadzone i przyjmowane są przez położne.  Stosujemy naturalne metody łagodzenia bólu porodowego, nie wykonujemy interwencji medycznych, kroczymy za rodzącą i dbamy o to, aby narodziny były najpiękniejszym wydarzeniem rodzinnym. Tylko u nas kobieta może urodzić w wodzie. Bliskie naszemu sercu są również porody lotosowe. A wszystko to w przytulnym pokoju narodzin, gdzie znajdują się wszystkie udogodnienia porodowe. Po narodzinach dbamy o kontakt „skóra do skóry”, możliwe jest także kangurowanie przez ojca dziecka. Natomiast już cztery godziny po narodzinach mama i dziecko mogą cieszyć się sobą we własnym domu – wskazują Karolina Kardasz i Katarzyna Złowocka, położne z Domu Narodzin szpitala Swissmed, Grupy Lux Med.

Szpital Swissmed w Gdańsku jest uznawany za jedną z najlepszych porodówek w Polsce. W rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku w 2022 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce w kraju. Fundacja nie przyznaje miejsc, tylko typuje 10 najlepszych szpitali, wskazywanych w ankietach przez młode mamy w ramach akcji „Głos Matki”.

– Bardzo nas cieszy wyróżnienie od największej organizacji pozarządowej zajmującej się kobietami w ciąży i połogu. To dla nas motywacja do dalszej pracy, ciągłego udoskonalania oraz stałego poszerzania ofert dla naszych pacjentów.– podsumowuje dr Włodzimierz Piankowski, dyrektor medyczny szpitala Swissmed.

Szpital Swissmed obchodzi w tym roku 15-lecie działalności. Przez ten czas specjaliści powitali na świecie ponad 8 tysięcy dzieci. I choć liczba porodów w Polsce spada, zainteresowanie najwyższej jakości usługami szpitala Swissmed nie maleje, a wręcz wzrasta.

Szpital Swissmed zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej 44. Oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej, proktologii, laryngologii, chirurgii plastycznej, gastroenterologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgii, urologii i andrologii. Prowadzi kilkadziesiąt poradni specjalistycznych.

Placówka należy do Grupy Lux Med od 2021 roku.