Szpital Certus zmienia nazwę na EuroMediCare

Prywatna Lecznica Certus z Poznania była pierwszym wielospecjalistycznym prywatnym szpitalem w Polsce.

Szpital Certus z Poznania oraz sieć prowadzonych przez tę placówkę przychodni zmieniła nazwę na EuroMediCare. Jest to wynik przejęcia w roku 2017 przez Penta Hospitals International (PHI) – grupę szpitali i przychodni w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2019 roku Certus jest częścią Grupy EMC.

Prywatna Lecznica Certus z Poznania była pierwszym wielospecjalistycznym prywatnym szpitalem w Polsce, powstała 7 stycznia 1992 roku.

Obecnie prowadzi szpital, zlokalizowany w budynku dawnej bursy szkolnej przy ulicy Grunwaldzkiej 156, oraz cztery przychodnie. Szpital prowadzi oddziały – ogólny, urologiczny i zabiegowy oraz centrum endoskopii.

Przychodnie, obecnie pod nazwą EuroMediCare, działają w Poznaniu przy ulicy Marcelińskiej 90, przy ulicy Wagrowskiej 6 oraz na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122, a także w Swarzędzu przy ulicy Poznańskiej 15.

EMC w całej Polsce prowadzi 20 przychodni oraz 10 szpitali, funkcjonujących na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Oprócz szpitala Certus są to także między innymi – szpital Św. Anny w Piasecznie oraz Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach.

Głównym udziałowcem EMC Instytut Medyczny S.A., jest Penta Hospitals International a.s., który posiada 90,52 procent akcji. Penta prowadzi sieć 34 szpitali, 31 przychodni i 26 placówek opiekuńczych na terenie Czech, Polski i Słowacji.