Smart Smile z Gdańska dołącza do Grupy Lux Med

To kolejna inwestycja Grupy w obszarze stomatologii na przestrzeni ostatnich tygodni. 

Grupa Lux Med przejmuje Smart Smile – klinikę stomatologiczną z Gdańska, która oferuje między innymi nowoczesne leczenie ortodontyczne. Umowa sprzedaży została podpisana 12 czerwca 2024 w Warszawie. To kolejna inwestycja Grupy w obszarze stomatologii w ciągu ostatnich tygodni. 

Gdański Smart Smile zapewnia kompleksową opiekę doświadczonych stomatologów – od stomatologii zachowawczej, przez protetykę i implantologię po leczenie ortodontyczne. Specjaliści ortodonci z kliniki leczą wady zgryzu u dzieci i dorosłych, w tym za pomocą aparatów ortodontycznych przygotowują do leczenia protetycznego, ale także do implantologicznego czy periodontologicznego pacjentów nawet po 60. roku życia. Klinika oferuje między innymi zdjęcia RTG wewnątrzustne, pantomograficzne oraz cefalometryczne a także zabiegi wybielania zębów, skalingu, piaskowania czy fluoryzacji.

-Cieszę się, że sieć placówek stomatologicznych Grupy Lux Med rozwija się, zgodnie z przyjętą przez nas strategią. Zakup kliniki Smart Smile z Trójmiasta jest dla nas kolejnym, ważnym krokiem, wzmacniającym pozycję Lux Med w tym regionie Polski. Zakres usług świadczonych w klinice doskonale wpisuje się w model, w którym działamy. Jestem przekonana, że doświadczeni specjaliści, którzy dołączają do naszej Grupy, zadbają o zdrowie uśmiechy pacjentów, wykorzystując nowoczesne i skuteczne metody leczenia – komentuje Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med.

Smart Smile powstał w 2016 roku i obecnie posiada cztery unity stomatologiczne oraz gabinet RTG. Jego zespół tworzy 10 lekarzy, wśród których są między innymi – stomatolog dziecięcy, ortodonta dla dzieci i dorosłych oraz chirurg stomatolog, a także 12-osobowy personel medyczny (higienistek i asystentek). Dotychczasowy właściciel Smart Smile, dr n. med. lek. dent. Marta Kuropatnicka, pozostaje w spółce i będzie odpowiadać za dalszy rozwój ortodoncji.

To kolejna inwestycja Grupy Lux Med w stomatologię. Niedawno firma otworzyła centrum stomatologiczne w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 39B. Placówka odpowiada na specjalne potrzeby pacjentów – są w niej między innymi fotele dentystyczne przystosowane do wykonywania zabiegów u osób z problemem otyłości (o udźwigu do 250 kg), a także unit z platformą dla wózków inwalidzkich.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 3 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 300 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 16 szpitali oraz około 3 000 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med zatrudnia ponad 24 000 osób, w tym około 10 000 lekarzy i 6 000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med est Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.