Scanmed przejmuje Vital Medic z Kluczborka

Przejęcie Vital Medic to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Scanmed, która zakłada ekspansję w segmencie szpitalnym.

Grupa Scanmed wygrała przetarg na zakup szpitala Vital Medic Sp. z o.o., ośrodka medycznego zlokalizowanego w Kluczborku. Transakcja umacnia pozycję Grupy Scanmed na rynku oraz poszerza jej zdolność do świadczenia kompleksowych usług medycznych na terenie południowej Polski, gdzie Scanmed posiada szereg placówek.

Przejęcie Vital Medic to także kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Scanmed, która zakłada ekspansję w segmencie szpitalnym.

-Przejęcie Vital Medic to niezwykle ważny krok, który pozwoli nam rozszerzyć ofertę i zapewnić jeszcze lepszą, kompleksową opiekę medyczną pacjentom. Aktualnie na terenie Kluczborka prowadzimy już Centrum Kardiologii Scanmed. Dzięki dostępnym zasobom Vital Medic, obejmującym trzy sale operacyjne, dobrą bazę łóżkową oraz sprzęt diagnostyczny, będziemy w stanie zaoferować szersze portfolio usług. Scanmed zapewni pacjentom ciągłą opiekę lekarza rodzinnego w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistyczną opiekę ambulatoryjną, szpitalną i rehabilitacyjną – komentuje przejęcie Andrzej Podlipski, prezes Grupy Scanmed.

Grupa Scanmed przez cały okres przetargu wspierana był przez właściciela czyli Fundusz Abris Capital Partners.

Przychodnia Rodzinna dr Zdziebłowskiej dołącza do Grupy Kapitałowej Centrum Medycznego CMP>>>

– Przejęcie Vital Medic to już trzecia inwestycja Grupy Scanmed dokonana przy udziale Funduszu w ciągu ostatnich 6 miesięcy i czwarta od momentu, gdy Fundusz stał się akcjonariuszem Grupy. Naszym celem jest akwizycja jednostek, które wzmocnią Grupę Scanmed w dostarczaniu wysokospecjalistycznej opieki zdrowotnej. Jako Grupa mamy bogate doświadczenie w skutecznym wykorzystaniu potencjału oraz rozwoju jednostek szpitalnych, jak również w ich efektywnym zarządzaniu – dodaje Sylwester Urbanek, dyrektor inwestycyjny, Abris Capital Partners oraz członek zarządu Grupy Scanmed.

Vital Medic oferuje świadczenia w zakresie okulistyki, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, mikrochirurgii ręki oraz chirurgii dziecięcej. Placówka wykonuje zarówno zabiegi komercyjne, jak i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Świadczy także wielowymiarową rehabilitację.

Grupa Scanmed prowadzi w całej Polsce kilkanaście przychodni, Szpital Św. Rafała w Krakowie, Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni (oba należą do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych czyli sieci szpitali), Sport-Klinikę w Żorach, Weiss Klinik w Chorzowie, Gastromed w Lublinie oraz Ars Medical w Pile.

Scanmed prowadzi też 13 centrów kardiologicznych zapewniających kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.