Przedstawiciel Lux Med na Executive Summit

CEE Innovation and Investment Executive Summit to wydarzenie skupiające innowatorów, przedsiębiorców oraz liderów technologicznych.

Michał Rybak, wiceprezes ds. operacyjnych Grupy Lux Med, brał udział w dyskusji na temat przyszłości opieki zdrowotnej, która odbyła się w ramach Executive Summit. Wydarzenie miało miejsce 27 i 28 czerwca 2024 w Pałacu w Wilanowie w Warszawie.

W panelu dyskusyjnym pt. „Kiedy technologia łączy się ze zdrowiem – Przyszłość opieki zdrowotnej”, odbywającym się drugiego dnia wydarzenia, wzięli także udział – Jakub Adamski z Biura Rzecznika Praw Pacjenta, Marcin Wilk z Businessdigalexpert, Diana Żochowska z Medonet oraz Artur Białoszewski z SGH.

– Innowacje nabierają wartości, gdy służą ludziom, poprawiając ich codzienne życie i realizując potrzeby. W ochronie zdrowia technologia i sztuczna inteligencja mają oczywiście ogromną rolę do odegrania, ale nie zastąpią szybko lekarza i ludzkiego doświadczenia. To z jednej strony kwestia ponoszenia odpowiedzialności za decyzje, a z drugiej zaufania, zmiany przyzwyczajeń i sposobu myślenia. Dlatego w medycynie największą szansę na sukces ma sposób myślenia, który zakłada otwartość na zmiany, ale i szacunek dla dotychczasowych metod. Sztuczna inteligencja będzie wspierać pracowników medycznych w ekspertyzie, przy czym dane na których pracuje muszą być najwyższej jakości, oparte o badania i dowody naukowe. Tutaj nadal jest wiele pracy do zrobienia – mówił Michał Rybak.

Wśród tematów poruszanych podczas konferencji były także takie zagadnienia jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, gaming i esport, przywództwo, e-commerce czy ewolucja kapitału. Jej częścią była gala finałowa konkursu Innowacyjny Lider 2024, który miał na celu wyróżnienie liderów posiadających wyjątkową wizję oraz skutecznie wprowadzających innowacje i zmiany w swoim otoczeniu.

CEE Innovation and Investment Executive Summit to wydarzenie skupiające innowatorów, przedsiębiorców oraz liderów technologicznych z Europy Środkowo-Wschodniej. Jego organizatorem jest Hexagon Networks.