Prezeska Pracodawców dla Zdrowia na Liście Stu najbardziej wpływowych osób

Anna Rulkiewicz już po raz kolejny znalazła się w czołówce listy najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia.

Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med, prezeska Pracodawców dla Zdrowia, wiceprezydentka Konfederacji Lewiatan, znalazła się na 15. miejscu na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia. Zajęła najwyższe miejsce na liście wśród przedstawicieli prywatnego sektora usług medycznych.

Na pierwszym miejscu tej listy znalazł się Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, na drugim – Agnieszka Mastalerz-Migas, dr hab. n. med., prof. UMW, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, na trzecim – Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

Lista Stu to organizowany przez Puls Medycyny od 2002 roku ranking najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz tych, którzy mają największy wpływ na polski system ochrony zdrowia.

Do opracowania Listy Stu Puls Medycyny zaprasza jurorów, a skład kapituły zmienia się co roku. W najnowszym rankingu w obu kategoriach oceniało kandydatów 45 ekspertów. Brali oni pod uwagę osiągnięcia i dokonania zgłoszonych osób w 2023 roku, ich pozytywny wpływ na rozwój polskiego systemu ochrony zdrowia lub polskiej medycyny oraz siłę publicznego oddziaływania, przyznając w każdej kategorii punkty od 1-10. O miejscu w rankingu decydowała łączna liczba punktów.

Na czele listy osób najbardziej wpływowych w polskiej medycynie znalazł się prof. dr. hab. n. med. Maciej Banach, specjalista w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownik Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Anna Rulkiewicz już po raz kolejny znalazła się w czołówce listy najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia.

Nagroda Business Insider Awards 2023 dla Anny Rulkiewicz>>>