Powstała spółka Diagnostyka Genesis

Genesis od 2017 roku należy do Grupy Diagnostyka.

Pod koniec sierpnia 2023 Genesis sp. z o.o. zmieniła nazwę na Diagnostyka Genesis sp. z o.o. Spółka od 2017 roku należy do Grupy Diagnostyka.

Spółka ma siedzibę w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 77A. Prowadzi także Centrum Genetyki Medycznej w Zielonej Górze, przy ulicy Towarowej 20.

Genesis oferuje szeroki zakres analiz genetycznych obejmujących zarówno pojedyncze mutacje jak i duże badania panelowe NGS (Next Generation Sequencing).

Laboratorium specjalizuje się szczególnie w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych oraz niepowodzeń rozrodu. W ofercie Genesis znajdują się również liczne badania genetyczne z zakresu między innymi neonatologii, pediatrii, neurologii,  ginekologii, andrologii, a także okulistyki.  Centrum udziela też konsultacji z zakresu poradnictwa genetycznego. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Centrum Genetyki Medycznej Genesis działa od 1999 roku (początkowo działało jako Centrum Genetyki Medycznej, od 2009 roku pod dotychczasową nazwą).

Diagnostyka S.A. prowadzi największą sieć laboratoriów (około 180) i punktów pobrań (około 1100) w całej Polsce.

Sukcesy Diagnostyki w zakresie e-marketingu