Polmed inwestuje w diagnostykę obrazową

Polmed inwestuje w podmioty medyczne, między innymi oferujące badania w zakresie diagnostyki obrazowej.

Spółka Polmed kupiła 100 procent udziałów Centrum Medycznego Magnetica sp. o.o. z Płocka. Placówka oferuje badania w zakresie rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz USG.

W Centrum dostępny jest proces diagnostyczny określany jako „fuzja”, który polega na tym, że badania rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej połączone są z USG jamy brzusznej.

To nie pierwsza inwestycja Polmed w diagnostykę obrazową. W roku 2021 sieć przejęła spółkę Starmedia, prowadzącą pracownie diagnostyczne, która obecnie działa jako Polmed Diagnostyka.

Starmedica prowadzi sieć pracowni zlokalizowanych w Stargardzie, Gorzowie Wielkopolskim, Puławach, Głogowie, Legnicy, Żninie i Śremie. Oferują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografię, USG i RTG.

W lutym 2024 Polmed Diagnostyka otworzyła nową placówkę, która zlokalizowana jest w Warszawie przy ulicy Puławskiej 410a, w sąsiedztwie Centrum Medycznego Polmed.

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego Lux Med>>>

Spółka Polmed rozpoczęła działalności prawie 25 lat temu od niewielkiej lokalnej przychodni, a obecnie obejmuje swoimi usługami teren całej Polski. Spółki grupy Polmed obsługują ponad 800 tysięcy pacjentów oraz ponad 3500 firm i instytucji, współpracują z większością działających w Polsce firm ubezpieczeniowych oraz realizują kontrakty z NFZ. Pacjentom indywidualnym zapewniają opiekę lekarzy specjalistów oraz kompleksową diagnostykę, a firmom abonamenty dla pracowników i ich rodzin oraz badania medycyny pracy.

Sieć centrów medycznych Polmed działa w największych miastach Polski, takich jak Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Starogard Gdański, Tczew, Warszawa, Wrocław. Firma współpracuje z ponad 3000 partnerami medycznymi na terenie całego kraju.

W 2021 roku do Grupy Polmed został włączony Szpital Rehabilitacyjny Jantar. Pod koniec roku 2023 Polmed przejął pakiet kontrolny Nordmedic sp. z o.o., specjalizującej się w rehabilitacji domowej.

Pracodawcy dla Zdrowia rozmawiali na temat poprawy funkcjonowania diagnostyki obrazowej>>>