Pierwszy zabieg DIEP w Szpitalu Swissmed

Metoda DIEP pozwala uniknąć potencjalnych komplikacji, które mogą się pojawić podczas rekonstrukcji z użyciem implantów.

W Szpitalu Swissmed został po raz pierwszy wykonany DIEP, czyli innowacyjnych zabieg z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej piersi z wykorzystaniem tkanki pochodzącej z powłok brzusznych.

Zabieg przeprowadził zespół dr n. med. Daniela Maliszewskiego. Stosując techniki mikrochirurgiczne, chirurdzy pobrali płat z powłoki jamy brzusznej i zespolili pod mikroskopem, jego naczynia z wybranymi naczyniami zlokalizowanymi na klatce piersiowej.

Metoda ta pozwala uniknąć potencjalnych komplikacji, które mogą się pojawić podczas rekonstrukcji z użyciem implantów. Powoduje też minimalne uszkodzenie mięśni, w przeciwieństwie do metod takich jak TRAM flap. Poza tym umożliwia usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z podbrzusza.

Efekty rekonstrukcji metodą DIEP są trwałe i nie wymagają dodatkowych zabiegów korekcyjnych w takim stopniu jak w przypadku implantów, jednocześnie metoda ta umożliwia w razie potrzeby dokonanie drobnych korekt estetycznych w przyszłości.

Ten innowacyjny zabieg dedykowany jest pacjentkom, które wcześniej przeszły mastektomię oraz radioterapię.

Szpital Swissmed zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy Wileńskiej 44. Oferuje świadczenia w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, ortopedii, okulistyki, chirurgii ogólnej, proktologii, laryngologii, chirurgii plastycznej, gastroenterologii, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgii, urologii i andrologii. Prowadzi kilkadziesiąt poradni specjalistycznych.

Od 2021 roku Szpital Swissmed należy do Grupy Lux Med.