Nowy aparat do TK w Szpitalu Fieldorfa

W Lux Med Onkologia można wykonać badania tomografii  komputerowej finansowane w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia oraz komercyjne.

Pracownia tomografii komputerowej w Szpitalu Fieldorfa w Warszawie, należącym do Lux Med Onkologia, została wyposażona w nowy aparat do tomografii komputerowej, nowoczesny skaner firmy Siemens z szeregiem inteligentnych narzędzi.

64-rzędowy tomograf komputerowy Somatom Go TOP zapewnia pełne spektrum kliniczne, a także dostosowanie pracy do wskazań, poprawę jakości obrazu oraz redukcję dawki promieniowania.

W Lux Med Onkologia można wykonać badania tomografii  komputerowej finansowane w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia oraz komercyjne. Realizowane są one w szpitalu Fieldorfa, Szamocka oraz św. Wincentego.

Laboratoria Lux Med ze świadectwem jakości>>>

Lux Med Onkologia (dawniej Magodent) działa w Warszawie od 1996 roku. Od lipca 2015 roku należy do Grupy Lux Med, w której jest wiodącym centrum leczenia nowotworów. Prowadzi w stolicy trzy szpitale (Szamocka, Fieldorfa, św. Wincentego) specjalizujące się w diagnostyce i terapii onkologicznej, a także placówkę rehabilitacji dziennej i ambulatoryjnej, poradnie specjalistyczne i POZ. Oddział kardiologii działa w Szpitalu Św. Elżbiety Grupy Lux Med, zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie. W Łodzi Lux Med Onkologia prowadzi ośrodek endoterapii.

Placówki zajmują się wykrywaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób nowotworowych takich jak rak piersi, endometrium, jajnika, szyjki macicy, tarczycy, układu pokarmowego, układu moczowego i wiele innych, hemato-onkologicznych, jak szpiczaki, chłoniaki i przewlekłe białaczki, kardiologicznych, wymagających leczenia inwazyjnego, na przykład choroby naczyń wieńcowych, zaburzenia rytmu serca oraz gastroenterologicznych, szczególnie wymagających zastosowania zaawansowanych technik endoskopowych.

Lux Med Onkologia dysponuje nowoczesną aparaturą medyczną i stale rozwija chirurgię małoinwazyjną. W Szpitalu Św. Wincentego prowadzone są operacje robotyczne w rozpoznaniu raka endometrium.

Szpitale i poradnie Lux Med Onkologia oferują także procedury medyczne poza standardowym leczeniem finansowanym przez NFZ, zapewniając dostęp do nowoczesnych leków, na przykład udział w różnorodnych badaniach klinicznych oraz w programach lekowych.

Innowacyjne terapie dostępne w ramach NFZ w szpitalach Lux Med Onkologia>>>