Nowa pracownia diagnostyczna Helimed

Helimed to sieć placówek medycznych działających na terenie południowej Polski, w której skład wchodzi kilkanaście centrów diagnostyki obrazowej.

Helimed otworzył kilka miesięcy temu nowe centrum diagnostyczne w Rudzie Śląskiej. Placówka oferuje badania obrazowe w zakresie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz RTG.

Pracownia zlokalizowana jest w dzielnicy Kochłowice, przy ulicy Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14a, w nowej siedzibie Przychodni Brackiej Polska-Wirek, należącej do sieci placówek fundacji Unia Bracka.

Oferuje świadczenia komercyjne oraz finansowane w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Helimed to sieć placówek medycznych działających na terenie południowej Polski, w skład której wchodzi kilkanaście centrów diagnostyki obrazowej. Oferują one badania RTG, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Wiele z nich wykorzystuje innowacyjne technologie diagnostyczne Siemens Healthineers.

W roku 2023 Helimed oraz Siemens Healthineers podpisały umowę partnerską, która przewiduje stworzenie pierwszego w Polsce Centrum Doświadczeń Pacjenta. Będzie to pierwsza w tej części Europy tego typu placówka.

Siemens Healthineers współpracuje z Helimed>>>