Nowa placówka Lux Med Diagnostyka

Pracownie Lux Med Diagnostyka wykonują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografię, USG i RTG. 
Pracownię otwierają, od lewej - Jarosław Minkowski, dyrektor Pionu Diagnostyki Obrazowej Lux Med, Edyta Witkowska, dyrektor Centrum Medycznego Lux Med, Mirosław Suszek, dyrektor Pionu Opieki Ambulatoryjnej Lux Med

W Warszawie otwarta została nowa pracownia Lux Med Diagnostyka, która zlokalizowana jest przy ulicy Modlińskiej 58. W placówce można wykonać badania rezonansu magnetycznego za pomocą nowoczesnego urządzenia 1,5 T.

W lokalizacji tej od roku 2023 funkcjonuje centrum medyczne oraz centrum stomatologiczne Lux Med. Poszerzenie zakresu usług pozwala na zaoferowanie pacjentom kompleksowej opieki.

Jak zaznacza Jarosław Minkowski, dyrektor Pionu Diagnostyki Obrazowej Lux Med, podczas planowania otwarcia nowej pracowni diagnostycznej brane jest pod uwagę kilka ważnych elementów.

– Pierwszym jest wykwalifikowana kadra medyczna i wysoka jakość sprzętu. Zarówno w przypadku rezonansu magnetycznego jak i tomografii komputerowej bazujemy na sprawdzonych już aparatach, zawsze o najwyższej jakości. Istotą jest pogodzenie najkrótszego możliwego czasu badania z najwyższą jakością obrazowania. Drugim elementem jest ergonomia placówki i wystrój, zapewniające pacjentowi komfort zarówno w czasie badania jak i podczas oczekiwania na nie. Natomiast trzecim elementem jest dogodna lokalizacja – mówi Jarosław Minkowski.

Nowa pracownia Lux Med Diagnostyka spełnia wszystkie te wymagania i jest otwarta siedem dni w tygodniu.

Pracownie Lux Med Diagnostyka wykonują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografię, USG i RTG.  Działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki sieci znajdują się między innymi w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Gdańsku, Katowicach, Koninie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Mielcu, Olsztynie Opolu, Poznaniu i Wrocławiu.

Lux Med Diagnostyka oferuje także badania mammograficzne wykonywane  w mobilnych pracowniach diagnostycznych – mammobusach. Są one wykonywane między innymi w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Lux Med otworzył stacjonarną pracownię mammograficzną>>>