Lux Med otworzył stacjonarną pracownię mammograficzną

Lux Med Diagnostyka to największy usługodawca diagnostyki obrazowej w Polsce. Wykonuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG i RTG.

Grupa Lux Med otworzyła pierwszą stacjonarną pracownię mammograficzną na południu Polski. Pracownia działa w Krakowie, w placówce zlokalizowanej przy Alei Pokoju 5.

Dotychczas w Krakowie badania mammograficzne były wykonywane w mammobusach, były to badania w ramach programu profilaktycznego, dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Otwarcie stacjonarnej placówki umożliwi wykonywanie badań u większej grupy pacjentek.

W pracowni przy Alei Pokoju 5 w Krakowie badania diagnostyczne wykonywane są w ramach abonamentu medycznego Lux Med lub odpłatnie, ze skierowaniem lekarskim.

Mammografię diagnostyczną wykonuje się już od 35 roku życia, nie ma górnej granicy wieku. Wynik badania wydawany jest w formie opisu z zaleceniami dotyczącymi kontrolnego badania lub wskazaniem wykonania dodatkowych procedur medycznych niezbędnych do postawienia ostatecznej diagnozy.

Lux Med Diagnostyka to największy usługodawca diagnostyki obrazowej w Polsce. Wykonuje badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, USG i RTG.

Pracownie Lux Med Diagnostyka działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki znajdują się w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Częstochowie, Gdańsku, Inowrocławiu, Katowicach, Kłobucku, Koninie, Krakowie, Lublinie, Lublińcu, Łomży, Łodzi, Mielcu, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu oraz Wrocławiu.

Lux Med Diagnostyka specjalizuje się w badaniach mammograficznych wykonywanych w mobilnych pracowniach diagnostycznych – mammobusach. Największą liczbę badań wykonujemy w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.