Grupa Lux Med w roku 2024 przeszkoliła ponad 6 tysięcy medyków różnych specjalizacji, którzy uczestniczyli w 228 szkoleniach. Były one realizowane przez Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med.
– Oferujemy szkolenia dla szerokiego grona odbiorców, w tym studentów, lekarzy rezydentów i specjalistów, profesorów czy rehabilitantów. W trakcie kursów wykorzystujemy zaawansowane technologie, które umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności, takie jak chirurgia robotyczna – mówi dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, prezes zarządu Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med.
W 2024 roku w CEM po raz pierwszy zrealizowany został kurs z praktycznych aspektów chirurgii przepuklin przedniej ściany brzucha, który poprowadzili prof. dr hab. Maciej Śmietański i dr n. med. Mateusz Zamkowski, a także kurs z leczenia chirurgicznego otosklerozy z prof. dr hab. n. med. Marcinem Szymańskim, prof. dr hab. n. med. Józefem Mierzwińskim i prof. dr hab. n.med. Adrew Fishmanem.
Inne wyróżniające się szkolenia to między innymi kurs leczenia zespołów uciskowych nerwów i ścięgien w obrębie ręki, nadgarstka i łokcia poprowadzony przez lek. Pawła Nowickiego, kurs bronchoskopii u dzieci z dr hab. n. med. Lidią Zawadzką-Głos, anatomia i wybrane patologie kości skroniowej z dr n. med. Mateuszem Maślanką i dr n. med. Tomaszem Wojciechowskim oraz USG w pielęgniarstwie, gdzie wiedzą podzielili się lek. Wojciech Bąkowski i dr n. med. Stanisław Supplitt.
Ponad 200 szkoleń w roku 2025
– W 2025 roku będziemy konsekwentnie stawiać na nowoczesne rozwiązania w zakresie kształcenia kadr medycznych. Zaplanowaliśmy ponad 200 szkoleń, w tym między innymi z zakresu ortopedii, chirurgii ogólnej, chirurgii robotycznej, otolaryngologii, okulistyki, medycyny estetycznej, ginekologii, stomatologii, neurochirurgii, urologii, radiologii, fizjoterapii oraz weterynarii – dodaje Justyna Domienik-Karłowicz.
Udział w kursach CEM to możliwość indywidualnego ćwiczenia technik operacyjnych, hands-on, preparowania struktur anatomicznych, planowania przedoperacyjnego, przećwiczenia technik w ramach pracy zespołowej/specjalistycznej, prowadzenia prac na potrzeby badań i artykułów naukowych, a także testowania instrumentarium, sprzętu medycznego oraz zdobycia praktyki i doskonalenia umiejętności chirurgicznych.
Centrum Edukacji Medycznej dysponuje nowoczesną przestrzenią. Dla kursantów dostępne jest zajmujące 340 mkw laboratorium wyposażone w stanowiska master, możliwość transmisji live (audio/video), a także w pełni wyposażone stanowiska artroskopowe, pracownia radiologiczna, sala pokazów anatomicznych.
– Nasz LAB to 65 stanowisk zabiegowych i 27 stanowisk endoskopowych umieszczonych w trzech salach treningowych – wylicza Edyta Ziembowska.
Poza zajęciami praktycznymi CEM oferuje także webinary, które pozwalają na zdobywanie wiedzy w dogodnym czasie i miejscu, co jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych profesjonalistów.
Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce od ponad 30 lat. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 3 000 000 pacjentów.
Do ich dyspozycji jest ponad 300 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 16 szpitali oraz około 3 000 poradni partnerskich.
Grupa Lux Med zatrudnia ponad 25 000 osób, w tym ponad 10 000 lekarzy i 8 000 profesjonalistów medycznych innych zawodów, a w codziennej działalności kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.
Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paralimpijskiego.