Lux Med Onkologia inwestuje w nowy sprzęt

Lux Med Onkologia realizuje finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia program profilaktyki raka piersi.

Od marca 2024 w Szpitalu św. Wincentego Lux Med Onkologia w Warszawie w pracowni USG działają dwa nowe aparaty, ukierunkowane na badanie piersi. Aparaty wykorzystywane są do pogłębionej diagnostyki w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Oba aparaty są nowymi modelami marki Samsung, mają głowicę liniową i dodatkowo każdy z nich może zostać doraźnie doposażony w głowicę służącą do badania struktur głęboko leżących, co sprawdza się na przykład w przypadku piersi o dużych rozmiarach.

Zapewniają dokładniejsze obrazowanie, mają też szereg dodatkowych funkcji, które umożliwiają między innymi nieinwazyjną ocenę sztywności tkanek, analizę wybranych zmian patologicznych w badaniu ultrasonograficznym piersi oraz szybkie obliczenie współczynnika odkształcenia pomiędzy dwoma obszarami.

Pracodawcy dla Zdrowia pracują nad standaryzacją procedur>>>

Lux Med Onkologia realizuje finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia program profilaktyki raka piersi, który umożliwia kobietom w wieku od 45 do 74 lat wykonanie bezpłatnego badania mammograficznego bez skierowania. Badania wykonywane są w Szpitalu św. Wincentego oraz w Szpitalu Fieldorfa.

Gdy badania to wykaże zmianę, wymagającą pogłębionej diagnostyki, badanie USG realizowane jest w Szpitalu Św. Wincentego.

W Lux Med Onkologia wykonywane są także badanie USG piersi w ramach NFZ dla pacjentek ze skierowaniem od lekarza Lux Med Onkologia – w ramach diagnostyki i leczenia onkologicznego – a także komercyjne badania ultrasonograficzne piersi (w Szpitalu Fieldorfa).