Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowe pracownie i sprzęt

Pracownie Lux Med Diagnostyka w całej Polsce wykonują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografię, USG i RTG.

Lux Med Diagnostyka, największy dostawca usług w zakresie diagnostyki obrazowej w Polsce, inwestuje w kolejne placówki oraz w wyposażenie już działających pracowni.

Trwają przygotowania do otwarcia nowej placówki diagnostycznej, które będzie zlokalizowana przy ulicy Modlińskiej w Warszawie. W tej części stolicy będzie to pierwsza pracownia diagnostyki obrazowej Lux Med z rezonansem magnetycznym, która ułatwi dostęp do tych badań między innymi mieszkańcom Tarchomina i Jabłonnej.

Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny rezonans 1,5T, sprawdzony już w kilku pracowniach, który zapewni pacjentom jeszcze dokładniejszą i bezpieczniejszą diagnostykę.

Takie samo urządzenie trafiło również do pracowni diagnostycznej, działającej w Miejskim Szpitalu Zespolonym SP ZOZ, przy ulicy Mirowskiej w Częstochowie. Już wkrótce będzie można wykonać na nim badania.

Natomiast w szpitalu Lux Med Onkologia przy ulicy Fieldorfa „Nila” w Warszawie trwają prace nad instalacją nowego, 64-rzędowego tomografu komputerowego Somatom Go TOP.

Placówka ta posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej, co pozwala na zapewnienie dostępności do badań wszystkim zainteresowanym, nie tylko pacjentom szpitala.

Pracownie Lux Med Diagnostyka wykonują badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografię, USG i RTG.  Działają na terenie publicznych szpitali oraz jako samodzielne ośrodki w całej Polsce. Własne i współzarządzane placówki znajdują się między innymi w Warszawie, Bielsku Podlaskim, Gdańsku, Katowicach, Koninie, Krakowie, Lublinie, , Łodzi, Mielcu, Olsztynie Opolu, Poznaniu i Wrocławiu.

Lux Med Diagnostyka oferuje także badania mammograficzne wykonywane  w mobilnych pracowniach diagnostycznych – mammobusach. Są one oferowane między innymi w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który jest częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Lux Med otworzył stacjonarną pracownię mammograficzną>>>