Kampania #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE nagrodzona za innowacyjność

Kampania dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich, a także niestawiania się na planowych zabiegach.
Foto: politykazdrowotna.com

Kampania #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE, zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP otrzymała nagrodę w kategorii Autorytet Polityki Zdrowotnej – innowacyjna kampania. Nagroda wręczona została podczas konferencji „Innovation Day – Przyszłość jest dziś”, która odbyła się 15 maja 2024.

Kampania została nagrodzona za pomysł, realizację i zasięg oraz wykreowanie poczucia odpowiedzialności społecznej.

Nagrodę w imieniu Centrum Medycznego CMP, organizatora kampanii, odebrał jego prezes Paweł Walicki.

-Cieszymy się, że możemy być częścią tej wspaniałej społeczności, która swoimi działaniami kreuje wartość dodaną dla całej branży medycznej – skomentował prezes CMP.

Kampania dotyczy problemu nieodwoływania przez pacjentów umówionych wizyt lekarskich, a także niestawiania się na planowych zabiegach. W sytuacji, gdy system ochrony zdrowia w Polsce jest nieefektywny, pogłębia to tylko i tak ogromne problemy z dostępnością do leczenia i dodatkowo wydłuża kolejki do lekarzy.

Akcja wystartowała w roku 2022, a we wrześniu 2023 zainaugurowana została jej druga edycja. W jej ramach powstały karty dobrych praktyk dla pacjentów i dla placówek medycznych, które zawierają szereg konkretnych wytycznych i wskazówek, które mają być sposobem na podniesienie społecznej świadomości o znaczeniu odwoływania wizyt oraz dopingują placówki medyczne do działań edukacyjnych i budowania w pacjentach poczucia współodpowiedzialności za zwiększenie dostępności do systemu opieki zdrowotnej oraz do angażowania w tym celu wszystkich pracowników.

Organizatorzy zapowiedzieli trzecią edycję kampanii, która zostanie zainaugurowana jeszcze w tym roku.

Partnerem merytorycznym kampanii są Pracodawcy dla Zdrowia.

Serię spotkań Innovation Day zorganizowała politykazdrowotna.com. Nagrody wręczano także w kategoriach – innowacyjna placówka medyczna, innowacyjny produkt finansowy oraz innowacja w ESG. Nagrodzono też wybitne osobowości, oceniane w kategoriach – innowator, donator, mentor, popularyzator, aktywista, manager, osobowość oraz dziennikarz medyczny.

Jednym z punktów wydarzenia był panel dyskusyjny na temat profilaktyki, w którym uczestniczyli – Paweł Walicki, prezes Centrum Medycznego CMP oraz Joanna Miłachowska, prezes Siemens Healthineers członek zarządu Pracodawców dla Zdrowia.