iMed24 przystąpił do kampanii społecznej #ODWOŁUJĘ #NIEBLOKUJĘ

W kampanię, która została zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP w roku 2022, angażują się publiczne i prywatne placówki ochrony zdrowia.

Centrum Medyczne iMed24 przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii społecznej #ODWOŁUJĘ #NIEBLOKUJĘ. Pracodawcy dla Zdrowia są partnerem merytorycznym kampanii.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem wydłużonych kolejek do lekarzy specjalistów, który po części wynika z niestawiania się pacjentów na umówionych wizytach lekarskich, bez wcześniejszego ich odwoływania. Wcześniejsze anulowanie konsultacji daje zasób do wykorzystania innym osobom, które mogą znajdować się w ogromnej potrzebie zdrowotnej.

W kampanię, która została zainicjowana przez Centrum Medyczne CMP w roku 2022, angażują się publiczne i prywatne placówki ochrony zdrowia. Odbyły się dwie edycje akcji, w tym roku planowany jest start trzeciej edycji.

Centrum Medyczne iMed24 od dłuższego czasu podejmuje liczne działania, które mają na celu zmniejszenie liczby wizyt niezrealizowanych z powodu niepojawienia się pacjentów i niepoinformowania o rezygnacji z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pacjenci otrzymują powiadomienie o zarezerwowanej wizycie z koniecznością jej potwierdzenia, w razie braku odpowiedzi na SMS kontaktuje się z nimi wirtualna rejestratorka.

Centrum Medyczne iMed24 funkcjonuje od 2012 roku. Mieści się w Krakowie przy ulicy Życzkowskiego 29. Działa tutaj kilkanaście poradni specjalistycznych, zatrudnionych jest ponad 100 lekarzy. Centrum posiada również jedną z najlepiej wyposażonych pracowni diagnostyki obrazowej w Małopolsce.

Placówka wykorzystuje w swojej codziennej praktyce rozwiązania z branży e-zdrowia, takie jak certyfikowane urządzenia pomiarowe, platforma telemedyczna, aplikacje działające na zasadzie elektronicznego dzienniczka pacjenta, chmurowe systemy klasy HIS oraz zdalne centra opieki medycznej.

Centrum oferuje między innymi screening medyczny, czyli badania telemedyczne w miejscu pracy. Mogą to być profilaktyczne badania kardiologiczne, dietetyczne, dermatologiczne lub osteoporotyczne.

Placówka należy do Grupy Kapitałowej Comarch.