Grupa Mazovia członkiem Pracodawców dla Zdrowia

Atutem szpitali jest doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra oraz najnowocześniejszy sprzęt, z dwoma innowacyjnym robotami da Vinci.

Grupa Mazovia, prowadząca szpitale w Warszawie, Częstochowie oraz w Katowicach, została członkiem Pracodawców dla Zdrowia. Placówki oferują świadczenia między innymi w zakresie urologii, ginekologii oraz chirurgii, stosując innowacyjne techniki zabiegowe, także robotyczne.

-Wstępujemy do Pracodawców dla Zdrowia z determinacją i gotowością wnoszenia wartościowego wkładu. 20-letnie doświadczenie w branży pozwala nam oceniać tego typu inicjatywy jako niezwykle wartościowe w budowaniu wspólnego otoczenia oraz komunikacji z sektorem publicznym. Wierzymy w silny potencjał tego dialogu – mówi prof. Igal Mor, prezes zarządu Grupy Mazovia.

-W Grupie Mazovia stawiamy na innowacje i efektywność działania, dlatego też decydując się na przynależność do grupy podmiotów o prywatnych profilach, jesteśmy pewni rozwijających dyskusji. W naszej ocenie związek Pracodawców dla Zdrowia może przynieść korzyści nie tylko jego członkom, ale i całemu systemowi opieki zdrowotnej w Polsce – dodaje prof. Igal Mor.

Grupa Mazovia rozpoczęła działalność w 2004 roku. Dziś z usług Grupy można korzystać na warszawskim Ursynowie przy alei Komisji Edukacji Narodowej 47. Szpital oferuje pełny zakres leczenia zabiegowego z zakresu urologii. Jego zespół tworzą również chirurdzy oraz ginekolodzy, dzięki czemu w placówce leczy się także schorzenia chirurgiczne i ginekologiczne.

Wiosną 2022 roku otwarty został szpital w Częstochowie, który oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego z zakresu urologii oraz onkourologii. Dysponuje trzydziestoma łóżkami, dwiema salami operacyjnymi oraz pełnym zapleczem diagnostycznym.

Szpital ten jako pierwszy w województwie śląskim wprowadził do swojej oferty zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.

Lider jest potrzebny, ale nie nadmierna centralizacja systemu, celem powinno być zdrowie pacjentów>>>

Jesienią 2022 roku do struktury podmiotu wszedł Śląski Szpital Urologiczny, największa z placówek Grupy, który mieści się w Katowicach przy ulicy Strzeleckiej 9. 100-łóżkowy oddział urologiczny z ostrym dyżurem urologicznym oraz poradnią pozwalają zapewnić kompleksową opiekę urologiczną. Na 7 salach operacyjnych przeprowadzanych jest dziennie ponad 30 operacji laparoskopowych, endoskopowych oraz robotycznych. Rocznie to blisko 2 tysiące operacji narządów układu moczowego oraz ponad 4 tysiące procedur diagnostycznych.

Grupa Mazovia specjalizuje się w diagnostyce i małoinwazyjnym leczeniu chorób prostaty, oferuje także endoskopowe leczenie kamicy moczowej oraz szeroki zakres badań diagnostycznych.

Placówki specjalizują się w leczeniu nowotworów urologicznych, między innymi prostaty, nerki, jądra, pęcherza, a także zajmują się urologią dziecięcą, jak również leczeniem innych schorzeń, takich jak kamica moczowa czy nietrzymanie moczu.​

Atutem szpitali jest doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów, a także najnowocześniejszy na rynku sprzęt, na czele z dwoma innowacyjnym robotami da Vinci.

W celu zapewnienia kompleksowej opieki Grupa Mazovia współpracuje z ośrodkami onkologicznymi takimi jak Radomskie Centrum Onkologii, Katowickie Centrum Onkologii oraz Zagłębiowskie Centrum Onkologii.