Grupa Mazovia była obecna na XX Forum Rynku Zdrowia

Grupa Mazovia rozpoczęła działalność w 2004 roku, otwierając szpital w Warszawie. Dziś prowadzi dwa szpitale i placówki ambulatoryjne.

Przedstawiciele Grupy Mazovia brali udział w spotkaniach odbywających się w ramach XX Forum Rynku Zdrowia, które miało miejsce 21 i 22 października 2024 w Warszawie. Mówili o filozofii opieki nad pacjentami, a także na temat nowoczesnych rozwiązań robotycznych.

Pierwszego dnia Forum prof. Igal Mor, prezes zarządu Grupy Mazovia oraz Maciej Połys, wiceprezes zarządu Grupy Mazovia wzięli udział w spotkaniu zdrowotnego Hyde Parku. Mówili na temat podejścia do pacjenta i jego leczenia w jednostkach Grupy.

Intencją założycieli Grupy Mazovia od początku była opieka nad pacjentem urologicznym w najszerszym tego słowa znaczeniu, niezależnie od pojawiających się w tym czasie różnorodnych programów.

-Nasza filozofia opieki obejmuje cały proces leczenia – od profilaktyki i diagnostyki, także molekularnej, przez prehabilitację, leczenie ambulatoryjne, szpitalne, aż po rehabilitację i regularne kontrole stanu zdrowia po zastosowanym leczeniu – podkreślił prof. Igal Mor.

Pacjent ma jasno określoną i wytyczoną ścieżkę, nie musi szukać określonych świadczeń i badań w różnych placówkach, stąd też decyzje kierownictwa Mazovii o włączeniu do Grupy jednostek zapewniających kompleksową opiekę, takich jak na przykład Uro-Dyn, specjalizujący się w diagnostyce urodynamicznej.

Przygotowanie pacjenta do leczenia to także kwestia poinformowania go, jakie badania i zabiegi będzie miał wykonywane i jakie mogą być ich niepożądane skutki.

– Ważne jest świadome wspieranie pacjenta urologicznego, stąd konsultacje onkopsychologa i fizjoterapeuty, także przed operacją, – mówił profesor Mor.

Działania Grupy Mazovia to także szeroko pojęta profilaktyka.

– Dzięki zaawansowanej diagnostyce genetycznej, jesteśmy w stanie przewidzieć ryzyko zachorowania na raka prostaty u pacjentów i ich rodzin. W Polsce rak prostaty to aż 18 tysięcy nowych przypadków rocznie, co pokazuje, jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrywanie choroby. Leczenie na wczesnym etapie jest tańsze niż w przypadku choroby w zaawansowanym stadium – dodał Maciej Połys.

W ramach Forum Rynku Zdrowia dr hab. n. med. Tomasz Szopiński z Grupy Mazovia uczestniczył w panelu na temat robotyki medycznej, w której – jak wskazał – warto skupić się na weryfikacji wyników i analizowaniu efektów operacji robotycznych ma poziomie ogólnopolskim.

Grupa Mazovia rozpoczęła działalność w 2004 roku, otwierając szpital w Warszawie. Dziś z usług placówek Grupy można korzystać na warszawskim Ursynowie przy alei Komisji Edukacji Narodowej 47, gdzie działa szpital oferujący pełny zakres leczenia zabiegowego z zakresu urologii. Jego zespół tworzą również chirurdzy oraz ginekolodzy, dzięki czemu w placówce leczy się także schorzenia chirurgiczne i ginekologiczne.

Wiosną 2022 roku otwarty został szpital w Częstochowie, który oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego z zakresu urologii oraz onkourologii. Szpital ten jako pierwszy w województwie śląskim wprowadził do swojej oferty zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego da Vinci.

W lipcu 2024 Grupa Mazovia została właścicielem Medycznego Centrum Diagnostyki Urodynamicznej Uro-Dyn, które zlokalizowane jest w Warszawie, przy ulicy Wiśniowej 36.