Eksperci Lux Med na konferencji Google Cloud Next

Na rynku pojawiają się rozwiązania, które potrafią analizować jednocześnie kontent video, audio i tekst, wspierając lekarzy w opracowaniu dokumentacji medycznej.

Przedstawiciele Grupy Lux Med – Michal Cienkus i Michał Piotrowski z Departamentu Strategii i Innowacji brali udział w konferencji Google Cloud Next, która odbywała się w Las Vegas od 9 do 11 kwietnia 2024.

Wiodącym tematem konferencji były rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji i to, w jaki sposób zmienią one najważniejsze usługi Google, głównie powiązane z Google Cloud.

Przedstawiciele firmy Lux Med sprawdzali przede wszystkim, jaka przyszłość w dziedzinie sztucznej inteligencji, szczególnie w branży medycznej, kreowana jest za oceanem. Szukali też inspiracji z innych branż, które w przyszłości mogłyby zostać wykorzystane dla dobra pacjentów.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi menedżera?>>>

Na rynku pojawiają się rozwiązania, które potrafią analizować jednocześnie kontent video, audio i tekst, wspierać lekarzy w opracowaniu dokumentacji medycznej czy nowe rozwiązania chmurowe zapewniające wymagany dla danych medycznych poziom bezpieczeństwa i poufności.

Przedstawiciele Lux Med mieli też okazję do rozmowy z ekspertami Google o perspektywach dostosowania medycznych rozwiązań AI do języka polskiego.

Tegoroczna edycja wydarzenia była wyjątkowa nie tylko z powodu jej tematyki, ale również dlatego, że była to pierwsza konferencja Google Cloud Next odbywana na żywo od 2019 roku Wcześniejsze edycje odbywały się online z powodu pandemii koronawirusa.

AI wzbudza wśród specjalistów raczej entuzjazm niż obawy>>>