Diagnostyka w gronie partnerów Klastra LifeScience Kraków

Klaster LifeScience Kraków oferuje dostęp do zorganizowanej sieci współpracy działającej w środowisku naukowym i biznesowym.

Spółka Diagnostyka S.A. dołączyła do grona partnerów Klastra LifeScience Kraków, stanowiącego sieć współpracy instytucji i firm z makroregionu Polski południowej, łączącą naukę, biznes i innowacje w obszarze biotechnologii oraz ochrony zdrowia.

W Klastrze działają zróżnicowane pod względem rodzaju, struktury i wielkości instytucje, wśród których są firmy usługowe i produkcyjne z szeroko pojętego sektora lifescience (biotechnologia, ochrona środowiska, ochrona zdrowia, badania kliniczne itp.), uniwersytety oraz instytuty naukowe, zatrudniające wykwalifikowane kadry, specjalizujące się w dziedzinie life science, szpitale specjalistyczne, posiadające kompetencje w zakresie wszystkich chorób i zabiegów.

Od 2016 roku Klaster LifeScience Kraków posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. Po odnowieniu status ten jest aktualny do 2025 roku, co oznacza, że Klaster LSK utrzymał się w gronie 15-tu elitarnych klastrów strategicznych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki i są konkurencyjne oraz innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.

Diagnostyka S.A. prowadzi największą sieć laboratoriów (około 180) i punktów pobrań (około 1100) w całej Polsce. Rocznie wykonuje ponad 120 milionów badań dla około 20 milionów pacjentów. Zatrudnia ponad 8 tysięcy specjalistów. W ofercie ma ponad 3 tysiące badań.

W czasie pandemii Covid-19 laboratoria sieci były odpowiedzialne za wykonywanie znacznej części testów w kierunku koronawirusa, wprowadzały także nowoczesne rozwiązania zwiększające ich efektywność i rzetelność.

W lipcu 2023 Diagnostyka przejęła Zakład Rentgena i USG Wyrobek i tym samym weszła na nowy obszar działalności medycznej, jakim są badania obrazowe.

W roku 2023 Diagnostyka obchodziła 25-lecie działalności.