Diagnostyka – nowy system organizacji procesu laboratoryjnego

Sprawne i efektywne działanie systemów informatycznych jest kluczowe dla zapewnienia wygody i bezpieczeństwa pacjentów oraz klientów.

Diagnostyka uruchomiła w swoim laboratorium działającym w  Krakowie, przy ulicy prof. Życzkowskiego wykonywanie badań w oparciu o nowoczesny system organizacji procesu laboratoryjnego – ASS (Abbott Automation System).

Nowo zainstalowana linia jest największą i najdłuższą, liczącą 140 m, linią w Polsce oraz trzecią w Europie. Podłączonych jest do niej 7 analizatorów biochemicznych, 13 immunochemicznych i 2 koagulologiczne.

Nowoczesne i zautomatyzowane rozwiązanie optymalizuje czas obiegu próbki od jej zarejestrowania do wydania wyniku. Pełna automatyzacja procesu oraz inteligentne, nieszablonowe rozwiązania automatyzujące szeroki zakres czynności manualnych – pod nadzorem wykwalifikowanych diagnostów – pozwalają na wzrost jakości i szybsze przesyłanie wyników badań do lekarzy.

Sprawne i efektywne działanie systemów informatycznych jest w Diagnostyce kluczowe dla zapewnienia wygody i bezpieczeństwa pacjentów oraz klientów.

Diagnostyka wyróżniona w konkursie „Firma Dobrze Widziana”>>>

Diagnostyka S.A. prowadzi największą sieć laboratoriów (około 180) i punktów pobrań (około 1100) w całej Polsce.

Rocznie wykonuje ponad 120 milionów badań dla około 20 milionów pacjentów. Zatrudnia ponad 8 tysięcy specjalistów. W ofercie ma ponad 3 tysiące badań.

W lipcu 2023 Diagnostyka przejęła Zakład Rentgena i USG Wyrobek i tym samym weszła na nowy obszar działalności medycznej, jakim są badania obrazowe.

W tym roku Diagnostyka obchodzi 25-lecie działalności.