Diagnostyka Genesis otworzyła poradnię badań prenatalnych

Diagnostyka prenatalna pozwala przyszłym rodzicom wykluczyć bądź rozpoznać wady rozwojowe płodu.

Diagnostyka Genesis otworzyła w Poznaniu nową poradnię USG i badań prenatalnych. Pod obecną nazwą spółka działa od sierpnia 2023 roku, wcześniej funkcjonowała jako Genesis sp. z o.o. Od roku 2017 należy do Grupy Diagnostyka.

Poradnia USG i badań prenatalnych świadczy usługi z zakresu nieinwazyjnej i inwazyjnej diagnostyki prenatalnej, która pozwala przyszłym rodzicom wykluczyć bądź rozpoznać wady rozwojowe płodu. W przypadku podejrzenia wad strukturalnych oraz genetycznych u płodu, pacjenci mają zapewnioną diagnostykę genetyczną o szerokim zakresie, w zależności od rodzaju podejrzewanej zmiany/choroby/wady genetycznej wraz z konsultacją  lekarzy specjalistów.

Poradnia badań prenatalnych Diagnostyka Genesis oferuje świadczenia komercyjne, ale zapowiada staranie się o kontrakt z NFZ.

Powstała spółka Diagnostyka Genesis>>>

Diagnostyka Genesis ma siedzibę w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 77A. Prowadzi także Centrum Genetyki Medycznej w Zielonej Górze, przy ulicy Towarowej 20.

Genesis oferuje szeroki zakres analiz genetycznych obejmujących zarówno pojedyncze mutacje jak i duże badania panelowe NGS (Next Generation Sequencing).

Laboratorium specjalizuje się szczególnie w diagnostyce chorób genetycznych, wad wrodzonych oraz niepowodzeń rozrodu. W ofercie Genesis znajdują się również badania genetyczne z zakresu między innymi neonatologii, pediatrii, neurologii,  ginekologii, andrologii, a także okulistyki. Realizuje świadczenia w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Diagnostyka Genesis działa od 1999 roku, początkowo jako Centrum Genetyki Medycznej, od roku 2009 – jako Centrum Genetyki Medycznej Genesis.

Diagnostyka S.A. prowadzi największą sieć laboratoriów (około 180) i punktów pobrań (około 1100) w całej Polsce.