Czym jest cyberbezpieczeństwo w branży medycznej – dobre praktyki

Zapewnienie bezpieczeństwa  danych pacjentów wymaga świadomości zagrożeń oraz znajomości praktyk, które pomagają je minimalizować.

Ochrona danych medycznych jest priorytetem w sektorze ochrony zdrowia. W celu jej zapewnienia nie wystarczy dobre oprogramowanie, często potrzeba do tego celu więcej niż jednego narzędzia. Warto także korzystać z przykładu dobrych praktyk w tym zakresie.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy pracę w branży medycznej czy mamy spore doświadczenie, znajomość podstaw cyberbezpieczeństwa jest niezbędna. Zapewnienie bezpieczeństwa  danych pacjentów wymaga bowiem świadomości zagrożeń oraz znajomości praktyk, które pomagają je minimalizować.

Udostępniony przez firmę Comarch, producenta oprogramowania HIS  (Hospital Information System) – Systemy Comarch Optimed NXT i  Comarch Optimed NXT Cloud, bezpłatny materiał ekspercki na ten temat, wyjaśnia, czym jest jest cyberbezpieczeństwo, dlaczego ochrona gromadzonych i przetwarzanych danych jest aż tak ważna oraz na jakie formy cyberataków może być narażona placówka.

Wyzwania e-zdrowia, czyli jak efektywnie wprowadzać cyfrowe rozwiązania>>>

Dowiemy się także z niego, jakie normy i akty prawne regulują działania z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz jakie dobre praktyki warto wdrożyć, by nie martwić się o wyciek danych.

Materiał „Cyberbezpieczeństwo w branży medycznej. Dobre praktyki dla efektywnej ochrony danych medycznych i skutecznego zabezpieczenia przed (cyber)zagrożeniami” został opracowany przez ekspertów Comarch i jest dostępny do bezpłatnego pobrania pod poniższym linkiem.

Pobieram>>>