Anna Rulkiewicz w gronie najbardziej skutecznych kobiet w biznesie

Forbes wyróżnił skuteczne i wpływowe przedsiębiorczynie i menedżerki.

Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med, prezeska Pracodawców dla Zdrowia, znalazła się w gronie najbardziej skutecznych kobiet w biznesie według magazynu Forbes Polska. Zestawienie zawiera 50 wpływowych polskich przedsiębiorczyń i menedżerek, które stoją za sukcesami swoich firm.

Anna Rulkiewicz prezeską Grupy Lux Med jest od 2007 roku. W tym czasie firma dokonała kilkudziesięciu przejęć, dwukrotnie zmieniając właściciela.

Anna Rulkiewicz ma silny charakter i nie trzyma się sztywnych scenariuszy ani w pracy, ani nawet w rozmowie. Kiedy mówi, to się jej słucha – jest żywiołowa, wyrazista i kontaktowa. Karierę zaczynała od sprzedawania ubezpieczeń, a tam kontakt z klientem jest podstawą. Członkini rady ds. przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Żeby nadążyć za tempem rozpędzonego rynku, nieustannie się kształci – czytamy w notce opublikowanej przez Forbes.

Anna Rulkiewicz, w gronie najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia>>>

Kryteria wyboru najbardziej skutecznych kobiet w biznesie dotyczyły istotnego wpływu, jaki wywierają one na polski rynek i jego postrzeganie. Na liście najciekawszych zdaniem organizatorów rankingu przedsiębiorczych osobowości roku, znalazły się przedsiębiorczynie lub menedżerki działające w wielki korporacjach lub firmach mocno liczących się w swoich branżach.

Oddawaliśmy głos na kandydatki, które dopiero mają szansę zawojować świat swoimi przełomowymi ideami, na zdolne menedżerki o imponujących biografiach, na wizjonerki, które swoimi koncepcjami produktów od razu podbiły rynek międzynarodowy, na wieloletnie samodzielnie przedsiębiorczynie a także na sukcesorki rodzinnych biznesów – czytamy na łamach Forbesa.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów.

W całej Polsce Lux Med posiada ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 13 szpitali oraz prawie 3000 poradni partnerskich.