Anna Rulkiewicz, w gronie najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia

Celem plebiscytu jest uhonorowanie kobiet, które swoją pracą i działaniami przyczyniają się do rozwoju ochrony zdrowia w Polsce.

Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med, prezeska związku Pracodawcy dla Zdrowia, wiceprezydentka Konfederacji Lewiatan, znalazła się w gronie najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia. Przedstawienie wyróżnionych pań odbyło się podczas gali odbywającej się w trakcie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 7 marca 2024.

– Bycie kobietą wpływową w ochronie zdrowia jest częścią naszego życia, tego, co robimy i jak działamy, jakie budujemy relacje i ile z siebie dajemy innym. Daje szansę czynienia świata lepszym, ale także możliwość budowania i wspierania innych, pomoc w kreowaniu nowych liderów. Wpływowość ta ma wartość wtedy, gdy jesteśmy autentyczni i spójni z naszymi wartościami, gdy przyświeca nam cel polegający na czynieniu dobra – mówiła Anna Rulkiewicz.

Była to druga edycja konkursu, w pierwszej, odbywającej się rok temu, Anna Rulkiewicz zajęła drugie miejsce na liście. W tym roku wręczała także nagrodę dr Agnieszce Gorgoń-Komor, senatorce RP, członkini Senackiej Komisji Zdrowia, która znalazła się w pierwszej dziesiątce nagrodzonych.

Celem plebiscytu organizowanego przez redakcję Rynku Zdrowia jest uhonorowanie kobiet, które swoją pracą i działaniami przyczyniają się do rozwoju ochrony zdrowia w Polsce oraz do rozwoju medycyny.

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 90 zgłoszeń. Pierwszym miejscem została uhonorowana Monika Horna-Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka. Na drugim znalazła się Małgorzata Dziedziak, zastępczyni prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a na trzecim – dr hab. Beata Jagielska, dyrektorka, Narodowego  Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.