emeis staje się firmą opartą na misji

emeis potwierdza swoje zaangażowanie w sprostanie wyzwaniom społecznym, terytorialnym i środowiskowym sektora opieki zdrowotnej.
Foto: emeis Polska

26 czerwca 2025 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy emeis wyraziło zgodę na wpisanie do statutu spółki czterech zobowiązań realizujących jej przekształcenie w spółkę z misją. W ten sposób emeis potwierdza swoje zaangażowanie w sprostanie wyzwaniom społecznym, terytorialnym i środowiskowym sektora opieki zdrowotnej.

Firma emeis, która w ciągu ostatnich trzech lat przeszła głęboką transformację, podjęła nowy krok, w kierunku dialogu społecznego, decydując się na polityką kadrową skoncentrowaną na zdrowiu, bezpieczeństwie, słuchaniu i docenianiu zespołów, a także na poprawie wyników ekonomicznych.

Misja opiera się na czterech zobowiązaniach, które brzmią:

  • „Pracuj nad zmianą sposobu, w jaki patrzymy na osoby najbardziej bezbronne i ich bliskich, aby zapewnić prawdziwą integrację”, ponieważ więź z innymi również uzdrawia.
  • „Przyczynianie się do uczciwego uznawania i atrakcyjności naszych zawodów”, ponieważ nigdy nie były one tak istotne.
  • „Uczynienie z opieki nad najsłabszymi istotnego wkładu w lokalne więzi społeczne i spójność terytorialną”, ponieważ konieczne jest towarzyszenie wszystkim, którzy są zaangażowani.
  • „Wprowadzaj innowacje, aby przyczynić się do opieki, która szanuje planetę i żywe istoty”, ponieważ nasze zdrowie zależy również od otaczającego nas świata.

Działania wynikające z tych zobowiązań będzie realizował niezależny Komitet ds. Misji, któremu przewodniczy profesor Didier Pittet.

Grupa emeis prowadzi kliniki zdrowia psychicznego, kliniki rehabilitacyjne, domy opieki, mieszkania wspomagane i opiekę domową w ponad 20 krajach (głównie w Europie) i zatrudnia ponad 76 000 pracowników. Jest notowana na giełdzie Euronext Paris.

emeis Polska oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów zlokalizowanych na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie funkcjonują również mieszkania dla seniorów (tzw. assisted living) oraz w trzech klinikach rehabilitacyjnych: Międzylesie i Mazowia w Warszawie oraz Ostrowia w Wólce Ostrożeńskiej koło Garwolina.

Kliniki specjalizują się między innymi w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Pacjenci ze wszystkich grup wiekowych korzystają z rehabilitacji stacjonarnej podczas turnusów, które mogą trwać od 2 do 16 tygodni lub w formie ambulatoryjnej.

O pacjentów i mieszkańców dba ponad 1200-osobowy zespół: pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny.