Grupa Lux Med regularnie szkoli pracowników medycznych. Pod koniec października 2024 odbyła się 26. edycja Akademii Medycyny, w której udział wzięło ponad 1300 osób – lekarzy, pielęgniarek, stomatologów i higienistek, fizjoterapeutów, radiologów i elektroradiologów oraz osób zarządzających placówkami i szpitalami.
Uczestnicy wydarzenia mogli zdobywać wiedzę podczas wykładów i warsztatów odbywających się w ramach 11 różnorodnych ścieżek tematycznych, wśród których znalazły się między innymi sesja fizjoterapeutyczno-ortopedyczna, diagnostyki obrazowej, ogólnomedyczna, stomatologiczna, pielęgniarska, proktologiczna, dotycząca stanów nagłych, otyłości czy bezdechu sennego.
Natomiast w miasteczku szpitalno-farmaceutycznym goście wydarzenia mogli odwiedzić stoiska szpitali z Grupy Lux Med i partnerów sieci, a także wziąć udział w warsztatach, między innymi w ramach Akademii Ratownictwa. Była to kolejna przestrzeń do wymiany wiedzy i zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami.
Podczas wieczornej gali wydarzenie podsumował Krzysztof Kurek, członek zarządu Lux Med ds. medycznych. Do uczestników zwróciła się prezeska Anna Rulkiewicz, która dziękowała pracownikom za ich wkład. Gość specjalny, Maciej Makselon, polonista, redaktor literacki, wykładowca akademicki i popularyzator wiedzy o języku polskim, poruszył ważny temat kultury języka w relacji lekarz-pacjent. Podczas gali wręczono także 16 nagród dla pracowników medycznych.
Wydarzenie organizowała Grupa Lux Med wraz ze swoim Centrum Edukacji Medycznej, które zapewnia kompleksowe, innowacyjne i praktyczne kształcenie dla pracowników medycznych, począwszy od licealistów planujących karierę w medycynie, poprzez studentów kierunków medycznych, aż po lekarzy wszystkich specjalizacji. Celem ośrodka jest dostarczanie specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności diagnostycznych i zabiegowych na najwyższym poziomie na każdym etapie kariery.
W Centrum prowadzone są między innymi warsztaty typu cadaver workshop na ludzkim i zwierzęcym preparacie nieutrwalonym. Placówka tworzy miejsce integrowania środowisk medycznych i daje przestrzeń do tworzenia innowacyjnych koncepcji rozwoju kształcenia kadry medycznej. Podnosi kwalifikacje zawodowe uczestników, a także inspiruje do ciągłego poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań w medycynie.
Centrum Edukacji Medycznej działa od 10 lat. Na początku października 2024 przeniosło się do nowej siedziby przy ulicy Bysławskiej 84 w Warszawie.