Nowa siedziba Centrum Edukacji Medycznej Lux Med

Centrum Edukacji Medycznej stanowi ośrodek doskonalenia umiejętności zabiegowych lekarzy.

Grupa Lux Med oddała do użytku nową siedzibę Centrum Edukacji Medycznej CEM, przy ulicy Bysławskiej 84 w Warszawie. Centrum działające od 10 lat stanowi ośrodek doskonalenia umiejętności zabiegowych lekarzy.

Nowa siedziba jest większa i lepiej wyposażona. Sale szkoleniowe CEM oddają warunki panujące w prawdziwych salach operacyjnych. Są wyposażone w identyczny sprzęt i dostosowane do pracy całych zespołów. Dzięki temu medycy mogą zaplanować i przećwiczyć zabieg, zanim zostanie on wykonany u pacjenta. Daje to możliwość szkolenia kadry medycznej w CEM z procedur zabiegowych w niemal 40 specjalizacjach. 

W centrum działają sale ćwiczeń praktycznych i sale wykładowo-komputerowe, w których prowadzone są także badania naukowe, testy sprzętu medycznego, medyczne sesje zdjęciowe, prace specjalizacyjne lekarzy oraz pokazy anatomiczne dla studentów medycyny i licealistów ubiegających się o miejsce na studiach medycznych. Organizowane są również warsztaty z planowania przedoperacyjnego oraz diagnostyki radiologicznej.

­­­­­­­­­­­­W 2022 roku Centrum Edukacji Medycznej odbyło się ponad 200 szkoleń praktycznych, w których udział wzięło blisko 3 tysiące osób. Łączenie w szkoleniach i konferencjach, webinarach udział wzięło ponad 5 tysięcy medyków. 

Obecnie CEM rozwija szkolenia praktyczne w dziedzinie okulistyki, stomatologii, neurochirurgii, kardiologii, onkologii, uroginekologii, proktologii oraz chirurgii plastycznej.