25-lecie NZOZ-u Polmed

Obecnie Polmed obsługuje ponad 3500 firm, a corocznie z usług firmy korzysta ponad 4 miliony osób.
Polmed Radosław Szubert i Romuald Magdoń.
Radosław Szubert i Romuald Magdoń, założyciele Polmedu.

Od 25 lat działa NZOZ Polmed. Firma rozpoczęła działalność od placówki otwartej 1 kwietnia 1999 roku w Starogardzie Gdańskim. Obecnie prowadzi w całej Polsce sieć placówek medycznych, pracowni diagnostycznych oraz szpital. Oferuje także usługi rehabilitacji domowej.

Założycielami Polmedu są Radosław Szubert i Romuald Magdoń, którzy otworzyli pierwszą placówkę i początkowo rozwijali działalność na terenie Starogardu Gdańskiego i Trójmiasta. W 2001 roku firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w roku 2004 uzyskała certyfikat ISO 9001:2000.

Pierwszym punktem zwrotnym w rozwoju firmy było zawarcie w 2004 roku strategicznej umowy z PZU, w wyniku czego Polmed stał się jedynym operatorem obsługującym polisy zdrowotne tej firmy, co pozwoliło rozszerzyć zakres oferowanej opieki medycznej na teren całej Polski i rozpocząć budowę sieci partnerów medycznych.

W 2006 roku Polmed przekształcił się w spółkę akcyjną, a w roku 2010 zadebiutował na GPW. Notowania firmy trwały do roku 2018.

W latach 2010-2016 firma rozwinęła sieć placówek własnych, otwierając 13 nowych obiektów w całej Polsce. Sieć była rozwijana w kolejnych latach i obecnie przychodnie zlokalizowane są w największych miastach Polski takich jak Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Starogard Gdański, Tczew, Warszawa, Wrocław.

Grupa Mazovia członkiem Pracodawców dla Zdrowia>>>

Polmed zaoferował też pakiety opieki medycznej dla firm i ich pracowników, między innymi takich jak PGE, PGNiG, Michelin, AmRest, Biedronka czy Amazon.

Rok 2021 rozpoczął nowy etap w historii firmy, gdyż wówczas rozpoczęła się budowa Grupy Polmed poprzez akwizycje.  W lutym przejętych zostało 8 ośrodków Starmedica (obecnie działających pod nazwą Polmed Diagnostyka) świadczących usługi w zakresie diagnostyki obrazowej, oferujących przede wszystkim badania metodą rezonansu magnetycznego (MR) i tomografii komputerowej (TK).

W tym samym miesiącu Polmed przejął Szpital Rehabilitacyjny Jantar, który dziś jest ośrodkiem z 380 łóżkami i przyjmuje przede wszystkim pacjentów kardiologicznych, neurologicznych i ortopedycznych. Szpital rozbudowywany jest o kolejne 100  łóżek dla pacjentów oczekujących na rehabilitację.

W październiku 2023 Grupa Polmed rozszerzyła się o spółkę medtech Easy Med (Obecnie ePolmed). Poza akwizycją portalu e-recepta.net, dzięki tej transakcji Polmed rozpoczął nowy etap rozwoju technologicznego. 

W grudniu 2023 roku Polmed objął pakiet kontrolny w Nordmedic, podmiocie specjalizującym się przede wszystkim w rehabilitacji domowej, zarówno w formie prywatnych zabiegów, jak i w ramach NFZ. Firma działa obecnie na terenie trzech województw: pomorskiego, śląskiego i podkarpackiego, obecność w Grupie Polmed umożliwia jej rozwój w kolejnych regionach Polski. W ramach Nordmedic działa Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej oferujące rehabilitację robotyczną, która bazuje na sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. To jeden z dwu takich ośrodków w Europie.

Na początki roku 2024 Polmed nabył Centrum Medyczne Magnetica Sp. z o.o. , zlokalizowane w Płocku, oferujące kompleksowe usługi badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz badania USG, zarówno komercyjnie, jak i w ramach NFZ. Ważnym atutem nowej placówki, jest proces diagnostyczny określany jako „fuzja”, w którym dwa badania: rezonans magnetyczny i/lub tomograf komputerowy, połączone są z USG jamy brzusznej. Magnetica jest pierwszym ogólnodostępnym ośrodkiem w Polsce, który oferuje takie badanie. W lutym 2024 powstała także nowa placówka Polmed Diagnostyki w Warszawie.

Obecnie Polmed obsługuje ponad 3500 firm, a corocznie z usług firmy korzysta ponad 4 miliony osób. Pracuje lub współpracuje z Grupą Polmed ponad 2000 osób. Grupa planuje dalsze akwizycje.

Centrum Medyczne CMP z apetytem na rozwój sieci w całej Polsce>>>