Złoty Laur Super Biznesu dla Grupy Lux Med

Wyróżnienie Grupa Lux Med otrzymała za szpitalny produkt ubezpieczeniowy - Pełna Opieka.

Grupa Lux Med otrzymała Złoty Laur Super Biznesu za ubezpieczenie szpitalne Pełna Opieka Lux Med. Nagroda została przyznana w kategorii – Finanse i Ubezpieczenia. Złoty Laur Super Biznesu jest przyznawany od 2014 roku.

Wyróżnienia przyznaje kapitula, w skład której wchodzą przedstawiciele redakcji magazynu dla przedsiębiorców „Super Biznesu”, ekonomicznego, cyklicznego dodatku do „Super Expressu”.

Nagrodę dla Grupy Lux Med odebrała prezeska Anna Rulkiewicz, wręczyła ją Agnieszka Wachnicka, wiceprezeska Związku Banków Polskich.

-.Bardzo dziękujemy za tą wyjątkową nagrodę. Wprowadzając na rynek nasze ubezpieczenie mieliśmy świadomość, że jest to swego rodzaju rewolucja. Dzięki nam pacjent ma nareszcie wybór, czy hospitalizacja będzie w ramach systemu publicznego czy prywatnego. To element wizji i strategii Lux Med, w której ubezpieczenia pozwalają na bardziej profesjonalną, kompleksową i skoordynowaną opiekę. Dziękuję mojemu zespołowi, który włożył dużo serca i pracy, by tak wyjątkowa oferta mogła być dostępna dla pacjentów – komentuje Anna Rulkiewicz.

Ubezpieczenie Szpitale Lux Med Pełna Opieka jest polisą all risk obejmującą całość leczenia –  od diagnostyki szpitalnej, przez zabiegi planowe, pomoc w nagłych przypadkach, aż po rehabilitację poszpitalną i przegląd stanu zdrowia. Zapewnia ochronę od wszystkich ryzyk bez określonych sum ubezpieczenia z akceptowalną dla klienta ceną i gwarantuje realizację planowych świadczeń szpitalnych w terminie nieprzekraczającym 30 dni.

W procesie realizacji świadczeń odwołuje się do koordynatorów opieki szpitalnej, których zadaniem jest zadbanie o pełną wiedzę pacjenta na temat planu leczenia oraz tego, co się z nim będzie działo w dalszej kolejności.

Grupa Lux Med wprowadziła ubezpieczenie szpitalne Pełna Opieka w roku 2022. We wrześniu 2022 roku produkt ten zdobył złote godło w programie Konsumencki Lider Jakości, w kategorii Debiut Roku, organizowanym przez Redakcję Strefy Gospodarki, ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Natomiast na początku roku 2023 trzymał nagrodę – Produkt Roku 2022, przyznaną przez Gazetę Ubezpieczeniową.

Złoty Laur Super Biznesu to prestiżowa nagroda przyznawana osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce.

Nagradzane są nią osoby, przedsiębiorstwa oraz organizacje szczególnie zasłużone dla polskiego biznesu, a także działające na rzecz poprawy warunków życia społecznego. Nagroda została powołana w 2014 roku z okazji 25-lecia wolności gospodarczej Polski i 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W tym roku Złoty Laur Super Biznesu otrzymali także – w kategorii Osobowość Roku -Aleś Bialacki, białoruski obrońca prawa człowieka ,twórca centrum praw człowieka Wiasna i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, w kategorii Ambasador Polski – polski ampfutbolista Marcin Oleksy z Warty Poznań, w kategorii Innowacyjność – spółka KGHM Polska Miedź SA, w kategorii Zielona Transformacja – Grupa Tauron, w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Totalizator Sportowy oraz w kategorii Edukacja Finansowa – Provident Polska S.A. Natomiast wyróżnienie w kategorii Promocja Polski otrzymał prezes firmy InPost Rafał Brzoska.

Jubileuszowa X edycja Gali Złotego Lauru „Super Biznesu” odbyła się 19 września 2023, w Hotelu Bellotto w Warszawie.