ORPEA otworzyła nowy Dom opieki – Rezydencja Dzielna

Nowy Dom opieki Orpea Rezydencja Dzielna to wyjątkowe miejsce do życia, zapewniające bezpieczeństwo medyczne.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Laurent Guillot, Prezes Grupy ORPEA, Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska, Thibault Sartini, Prezes Klastra Nowe Kraje, Joanna Crowley, Dyrektor operacyjna ORPEA Polska oraz Maciej Danielewski, Dyrektor Rezydencji DZIELNA.

30 maja 2023 ORPEA Polska otworzyła oficjalnie najnowszy Dom opieki zlokalizowany na warszawskiej Woli – Rezydencję Dzielna. Jest to miejsce, w którym priorytetem są bezpieczeństwo oraz niezależność jego mieszkańców.

W otwarciu brali między innymi – poseł Michał Szczerba, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, który podkreślił jak ważnym i potrzebnym miejscem są domy opieki, burmistrz dzielnicy Wola, przedstawiciele Wolskiej Rady Seniorów, Krajowej Izby Domów Opieki, Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym” i Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, a także liczna grupa pracowników.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Laurent Guillot, Prezes Grupy ORPEA, Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska, Thibault Sartini, Prezes Klastra Nowe Kraje, Joanna Crowley, Dyrektor operacyjna ORPEA Polska oraz Maciej Danielewski, Dyrektor Rezydencji DZIELNA.

– ORPEA wyznacza nowy standard nie tylko w zakresie architektury i wyposażenia, ale przede wszystkim w zakresie jakości opieki nad podopiecznymi – powiedział podczas otwarcia Laurent Guillot.

Podczas przemówień padło wiele ciepłych słów pod adresem samej Rezydencji, wszystkich osób zaangażowanych w jej powstanie i zespołu.

Mieszkańcom Domu pełen szacunku i empatii zespół zapewnia opiekę przez całą dobę, dba o ich potrzeby zdrowotne oraz stwarza warunki, by każdy senior mógł w pełni korzystać z życia – w Rezydencji oraz poza nią. Aktywności i zajęcia usprawniające dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości podopiecznych. Nowoczesny system komunikacji z personelem gwarantuje szybką reakcję na zgłoszenia oraz stały nadzór nad pracą zespołu.

Bezpieczeństwo medyczne

Rezydencja zapewnia wsparcie interdyscyplinarnego zespołu składającego się z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, psychologa, logopedy, terapeutów oraz asystentów. Nad bezpieczeństwem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem mieszkańców czuwa personel opiekuńczo-pielęgniarski, który gwarantuje profesjonalną opiekę przez całą dobę. Świadomość skorzystania z pomocy medycznej w każdej chwili daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie apartamenty są wyposażone w eleganckie łóżka medyczne, telewizor oraz łazienkę dostosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się sale pobytu dziennego, a w nich wygodne fotele, sofy, telewizor, dystrybutor ciepłej i zimnej wody oraz lodówka.

Wyjątkowe miejsce do życia

Wnętrza apartamentów i przestrzeni wspólnych zostały zaprojektowane tak, by odpowiadały najbardziej wyszukanym gustom i trendom budownictwa senioralnego, a standardem przypominały wysokiej klasy hotel. Apartamenty mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dodatkowym atutem jest własna, wyposażona w nowoczesny sprzęt kuchnia. Do dyspozycji mieszkańców jest taras widokowy z widokiem na panoramę Warszawy oraz znakomita restauracja SCALA. To idealne miejsce do rekreacji, pokazów i koncertów fortepianowych. W Rezydencji znajduje się sala ćwiczeń przystosowana do prowadzenia zajęć fizjoterapeutycznych i rehabilitacji ruchowej oraz salon SPA, z ofertą pielęgnacji włosów, zabiegów kosmetycznych i usług podologa. Mieszkańcy mogą również skorzystać z nowoczesnej przestrzeni do balneoterapii.

Orpea Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów (pod marką Orpea Rezydencje) i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką Clinea). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera.

W Domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia  i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

O zdrowie  i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 1200-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). OrpeaPolska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.  Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku.