Akademia Managera Ochrony Zdrowia – największa konferencja stworzona dla praktyków

Organizatorzy konferencji stawiają na praktyczne aspekty zagadnień związanych z ochroną zdrowia.

2 dni, 12 bloków tematycznych i czołowi praktycy związani z ochroną zdrowia w Polsce. Tak w skrócie zapowiada się tegoroczna edycja Akademii Managera Ochrony Zdrowia – konferencji stworzonej dla specjalistów związanych z branżą medyczną, którzy na co dzień zajmują się rozwojem i prawidłowym funkcjonowaniem placówek ratujących zdrowie i życie pacjentów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18 – 19 kwietnia 2024 w Warszawie.

Praktycy dla praktyków

Takie hasło każdego roku przyświeca organizatorom konferencji, którzy od początku stawiają na praktyczne aspekty związane z polską ochroną zdrowia, szczególnie tą prywatną. Dwudniowe spotkanie jest w pełni poświęcone osobom, które na co dzień zajmują się zarządzaniem placówkami medycznymi na różnych szczeblach.

AMOZ każdego roku gromadzi czołowych ekspertów, będących przedstawicielami największych szpitali, klinik i przychodni w Polsce. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, dzielą się oni sprawdzonymi sposobami na sprzedaż usług, pozyskiwanie pacjentów oraz kierowanie placówkami medycznymi, tak, aby działały one w jak najefektywniejszy sposób. Nie brakuje także dyskusji związanych z usprawnieniem publicznego systemu ochrony zdrowia.

Tegoroczna edycja jest już dziewiątym tego typu organizowanym przez nas wydarzeniem. To okazja do tego, aby wymienić się wartościową wiedzą i doświadczeniami. Od naszych gości wiemy, że zarówno rozmowy toczące się na głównej scenie, jak i te zakulisowe, w wielu wypadkach wywołały nie tylko refleksję, ale i realną zmianę w sposobie funkcjonowania polskiej ochrony zdrowia. To zmiany, które mają wpływ na życie każdego z nas – mówi Daniel Nowocin, prezes zarządu firmy Medidesk – organizatora konferencji i firmy dostarczającej nowoczesne rozwiązania pomagające w obsłudze pacjentów.

W minionych latach w wydarzeniu wzięło udział blisko 2300 osób, które wysłuchały 81 godzin wartościowych prelekcji i paneli dyskusyjnych. Podczas konferencji głos zabierali między innymi – prof. Alicja Chybicka – wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia Senatu RP VIII kadencji, prof. Jarosław Fedorowski – prezes Polskiej Federacji Szpitali, Anna Rulkiewicz – prezes Grupy Lux Med czy Piotr Pawliszak – prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Czołowi prelegenci i ważne społecznie tematy

Organizatorzy dbają o to, aby z roku na rok podnosić poziom wydarzenia. Wśród panelistów tegorocznej edycji Akademii Managera Ochrony Zdrowia pojawią się między innymi – dr n. o zdr. Monika Tomaszewska (Pracodawcy dla Zdrowia, Grupa Lux Med), Andrzej Lejczak – (Krajowa Izba Domów Opieki), Beata Leszczyńska (Pracodawcy dla Zdrowia, Orpea Polska).  

Ważną osią narracyjną podczas tych dwóch kwietniowych dni będą także nowoczesne technologie i to, w jaki sposób mogą one usprawnić działanie podmiotów medycznych. To temat wyjątkowo gorący, chociażby z uwagi na rozwój sztucznej inteligencji. Wypracowaliśmy konkretne technologiczne rozwiązania, od lat sprawdzające się w placówkach prywatnych, o których zwłaszcza teraz chcemy mówić jeszcze głośniej –dodaje Daniel Nowocin.

To nie jedyny problem, jaki chcą podjąć organizatorzy. Wśród tegorocznych tematów dominują te związane z kształtowaniem Patient Experience, cyfryzacją branży medycznej, dostępnością usług, finansami placówek medycznych czy kontraktowaniem w ramach NFZ. Zaplanowano także panele poświęcone aspektom prawnym w medycynie, podnoszeniu jakości pracy w rejestracjach medycznych, sprzedaży czy zastosowaniu AI w marketingu placówek.

Akademia Menedżera Ochrony Zdrowia odbędzie się w dniach 18 – 19 kwietnia 2024 roku w warszawskim Airport Hotel Okęcie. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na niej osobiście, organizatorzy przygotowali możliwość uczestnictwa online. Szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym informacje o biletach, znajdują się na stronie: https://konferencja.amoz.edu.pl/.

Dla członków PDZ, z kodem: PDZ15AMOZ organizatorzy przygotowali zniżkę w wysokości 15%.