25-lecie spółki Diagnostyka

25 lat działa już największa sieć laboratoriów medycznych w Polsce.
Na zdjęciu - Beata Leszczyńska, prezes Orpea Polska, Anna Rulkiewicz, prezeska Lux Med, Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki oraz Joanna Miłachowska prezeska zarządu Siemens Healthcare Polska

W tym roku 25-lecie działalności obchodzi spółka Diagnostyka S.A., która prowadzi największą sieć laboratoriów medycznych w Polsce. Powstała w Krakowie w 1998 roku.

W ciągu kilkunastu lat stała się liderem w branży, także pod względem jakości oraz wdrażanych rozwiązań technologicznych, informatycznych i zarządczych.

Obecnie prowadzi sieć ponad 180 laboratoriów i około 1100 punktów pobrań na terenie całego kraju. Rocznie wykonuje ponad 120 milionów badań dla około 20 milionów pacjentów. Zatrudnia ponad 8 tysięcy specjalistów. W ofercie ma ponad 3 tysiące badań.

W czasie pandemii Covid-19 laboratoria sieci były odpowiedzialne za wykonywanie znacznej części testów w kierunku koronawirusa, wprowadzały także nowoczesne  rozwiązania zwiększające ich efektywność i rzetelność.

W roku 2022 Diagnostyka otworzyła w Warszawie nowe laboratorium centralne. Jest to najnowocześniejsze laboratorium medyczne w tej części Europy, a jednocześnie największe i najbardziej zaawansowane technologicznie laboratorium medyczne w Polsce.

Założycielem Diagnostyki jest prof. Jakub Swadźba

Z okazji jubileuszu życzymy spółce i jej założycielowi dalszych sukcesów w rozwoju medycyny laboratoryjnej, tej niezwykle ważnej specjalizacji, która stanowi podstawę właściwej diagnostyki i skutecznego leczenia, a także owocnej działalności na rzecz środowiska w ramach związku Pracodawcy dla Zdrowia.