Umowa genXone z Human Biome Institute

Spółka genXone specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej.

Spółka genXone S.A. zawarła umowę warunkową z Human Biome Institute, dotycząca wykonania usług sekwencjonowania NGS w technologii Oxford Nanopore Technologies PNT próbek materiału biologicznego wraz ze współpracą przy analizie bioinformatycznej.

Umowa jest rezultatem wyboru oferty spółki jako najkorzystniejszej w postępowaniu organizowanych przez Human Biome Institute.

Wartość umowy wynosi 3 140 550 zł. Umowa wejdzie w życie pod warunkiem otrzymania przez zamawiającego dofinansowania unijnego dla projektu.

Spółka genXone specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej. Jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych dziesięciu na świecie laboratoriów wykorzystujących technologię sekwencjonowania nanoporowego w wielu obszarach nauki, biznesu i medycyny.

Współpracuje jako partner komercyjny z firmą Oxford Nanopore Technologies – światowym liderem innowacji biotechnologicznych.

Największym akcjonariuszem genXone S.A. jest Diagnostyka S.A., która posiada obecnie 40,43 procent akcji spółki oraz tyle samo procent głosów na WZA.

Od 25 sierpnia 2020 roku akcje spółki notowane są na rynku NewConnect. Laboratorium genXone jako pierwsze w Polsce wykryło obecność brytyjskiej odmiany koronawirusa.