Szpital Fieldorfa jeszcze bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami

Szpital Fieldorfa należy do Lux Med Onkologia, w ramach której działają także warszawskie szpitale  - Szamocka i św. Wincentego.

W warszawskim Szpitalu Fieldorfa zakończyły się prace modernizacyjne, których celem była poprawa dostępności placówki dla osób z niepełnosprawnościami oraz ograniczeniami ruchowymi.

W wyniku inwestycji wejście do szpitala zostało usytuowane od ulicy Fieldorfa. Powstała tam nowa klatka schodowa z windą oraz parking z miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnością. Wejście do klatki jest na tym samym poziomie co parking, bez jakichkolwiek przeszkód architektonicznych.

W ramach Programu Dostępność Plus dla zdrowia został przygotowany film o działalności Lux Med Onkologia, tłumaczony na język migowy.

Szpital Fieldorfa należy do Lux Med Onkologia, w ramach której działają także warszawskie szpitale  – Szamocka i św. Wincentego. Oferta szpitala jest bardzo szeroka, dotyczy leczenia onkologicznego, w tym hospitalizacji na oddziale onkologii klinicznej i chemioterapii z pododdziałem chemioterapii dziennej, endoskopii przewodu pokarmowego, w tym badań kolonoskopowych w ramach programu profilaktyki raka jelita grubego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka wykonuje także badania diagnostyczne takie jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, RTG, mammografia, w tym mammografia w ramach programy profilaktyki raka piersi, cytologia, w tym w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Oddział kardiologii działa w Szpitalu Św. Elżbiety Grupy Lux Med, zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie. W Łodzi Lux Med Onkologia prowadzi ośrodek endoterapii.