Stomatologia Aleksander Makara z Rzeszowa dołącza do Grupy Lux Med

To kolejna duża inwestycja Grupy Lux Med w stomatologię w ostatnich tygodniach

Lux Med przejmuje renomowaną klinikę stomatologiczną działającą w stolicy województwa podkarpackiego i wchodzi tym samym z ofertą usług dentystycznych do nowego miasta.

Oferta „Stomatologia Aleksander Makara” obejmuje między innymi stomatologię zachowawczą poprzez leczenie kanałowe, ortodoncję, protetykę i implantologię, pedodoncję a także zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

W klinice pracuje zespół medyczny działający pod przewodnictwem dr. Aleksandra Makary specjalizującego się w implantologii, chirurgii stomatologicznej i stomatologii estetycznej. Zespół składa się z 10 lekarzy i 18 osób pozostałego personelu, w tym higienistek i asystentek i ma potencjał dalszego wzrostu. Z usług mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

-Przejęcie „Stomatologia Aleksander Makara” jest dowodem konsekwencji, z jaką realizujemy strategię umacniania pozycji Grupy Lux Med w segmencie stomatologicznym. Naszym pacjentom dajemy gwarancję wysokiej jakości niezależnie od miejsca, w którym decydują się na skorzystanie z naszej oferty, a teraz jest to możliwe również na terenie Rzeszowa. Cieszę się, że dołącza do nas zespół wyjątkowych profesjonalistów. To duże i ważne wzmocnienie dla Lux Med Stomatologia – mówi Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med.

Placówka posiada pięć foteli dentystycznych i zlokalizowana jest w Centrum Rzeszowa, przy ulicy Rejtana 20a.

-Dołączamy do lidera rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, co daje nam i naszym pacjentom wiele nowych możliwości. Dla nas to przede wszystkim perspektywa dalszego rozwoju i ciekawych wyzwań. Dziękujemy naszym pacjentom za dotychczasowe zaufanie. Jestem przekonany, że szybko zauważą kolejne, pozytywne zmiany w naszej klinice i docenią jakość oraz szeroki zakres oferowanych przez nas usług – dodaje dr Aleksander Makara.

To kolejna duża inwestycja Grupy Lux Med w stomatologię w ostatnich tygodniach. Niedawno firma otworzyła centra stomatologiczne w Katowicach przy ulicy Piotra Skargi 6a i Sosnowcu, przy ulicy Wojska Polskiego 12.

Doradcą transakcyjnym w procesie pozyskania inwestora dla Kliniki Stomatologia Aleksander Makara był CET Polska – wyłączny partner Clairfield International w Polsce. Od strony prawnej doradcą sprzedających była kancelaria Apogado Górski Szetela.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat.

Podczas pandemii Covid-19 Grupa włączyła się aktywnie do walki o zdrowie i życie Polaków, wspierając sektor publiczny.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa Lux Med zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności, kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.