Rynek medyczny zmierza w kierunku ubezpieczeń

Polisy zdrowotne ma już 4,7 miliona Polaków, a wartość polis we wrześniu 2023 wynosiła 1,2 mld zł.

Prywatna opieka medyczna w Polsce bazuje na usługach fee for service, od kilku lat rośnie segment abonamentów, ale rynek będzie ewoluował w stronę ubezpieczeń. Taki jest też kierunek rozwoju Grupy Lux Med, której właścicielem jest brytyjska Bupa. Mówi na ten temat Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy Lux Med w artykule w Pulsie Biznesu.

Lux Med oferuje ubezpieczenia szpitalne w formie benefitu pracowniczego od lipca 2022 roku. Sprzedawane w trzech wariantach cenowych kupują głownie przedsiębiorstwa, które posiadają już pakiet abonamentowy. Jest to tzw. ubezpieczenie all risk, obejmujące całość leczenia. Dotychczas sprzedanych zostało 100 tysięcy takich polis.

Grupa Lux Med otrzymała Złoty Laur Super Biznesu za ubezpieczenie szpitalne Pełna Opieka Lux Med>>>

Lux Med jeszcze w tym roku chce przygotować ofertę indywidualnych ubezpieczeń szpitalnych, które będą dostępne nie tylko poprzez agentów, multiagencje czy brokerów, ale także w systemie e-commerce.

Dzięki byciu częścią Bupa, która działa na kilku kontynentach i ma 29,7 miliona klientów ubezpieczeniowych, Lux Med ma dostęp do odpowiedniego know-how. Zakup przez Bupę Grupy Lux Med miał na celu rozwój rynku ubezpieczeniowego w Polsce.

Przewaga Lux Med nad innymi firmami oferującymi ubezpieczenia szpitalne w naszym kraju polega także na tym, że posiada ona własną bazę placówek, która obecnie o obejmuje 15 szpitali własnych i 100 partnerskich. Jest to kluczowe w polskich realiach, gdyż zlecanie wykonywania zabiegów w publicznych placówkach jest obarczone dużym ryzykiem. Problem w rozwoju ubezpieczeń zdrowotnych nie leży bowiem po stronie ubezpieczycieli, ale systemu ochrony zdrowia w naszym kraju, który nie jest przygotowana do obsługi setek tysięcy klientów posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Cały artykuł dostępny jest w Pulsie Biznesu.

https://www.pb.pl/lux-med-zmierza-w-strone-ubezpieczen-1212276