PZU Zdrowie inwestuje w nowe placówki

PZU Zdrowie otwiera nowe centra medyczne i pracownie diagnostyki obrazowej.

W połowie października 2023 roku PZU Zdrowie odda do użytku nową wielospecjalistyczną placówkę medyczną w Gdyni. To pierwsze własne centrum medyczne operatora w tym mieście.

Placówka mieści się w biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej 2. W pomieszczeniach o powierzchni 815 mkw znajdzie się 18 gabinetów, w których konsultacji będą udzielać lekarze ramach ponad 20 specjalizacji, w tym między innymi pediatrii, endokrynologii, ortopedii, okulistyki, dermatologii, kardiologii czy gastroenterologii, w tym część dla dzieci.

W Trójmieście działa obecnie pięć placówek pod marką PZU Zdrowie oraz 60 placówek partnerskich.

W sierpniu 2023 roku PZU Zdrowie uruchomiło pracownię rezonansu magnetycznego przy ulicy Bema 7 w Białymstoku.  W tym kwartale planowane jest otwarcie jeszcze dwóch placówek diagnostycznych – w Poznaniu przy ulicy Węglowej oraz w Toruniu, przy ulicy Kosynierów Kościuszkowskich. Po ich otwarciu sieć będzie dysponowała 43 pracowniami diagnostyki obrazowej w 32 miastach.

Pracownie diagnostyki obrazowej rozwijane są szczególnie po przejęciu w 2019 roku 100 procent udziałów w Grupie Tomma. Prowadzone przez spółkę pracownie przeszły rebranding i obecnie działają pod marką PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa.

Także w sierpniu 2023 powiększone zostało Centrum Medyczne PZU Zdrowie Kotlarska działające w Krakowie. W dodatkowej przestrzeni powstała pracownia endoskopii. Nowością są także zabiegi rehabilitacyjne oferowane w tej placówce od połowy września 2023.

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. Prowadzi 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce.

PZU Zdrowie to także infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych, a także w ramach NFZ.