Dwa polskie start-upy będą rywalizowały z firmami z całego świata w ramach kolejnego etapu programu Bupa eco-Disruptive, którego 4. edycja ruszyła dwa miesiące temu.
Program eco-Disruptive ma na celu wsparcie start-upów i NGO-sów tworzących innowacyjne rozwiązania w obszarze opieki zdrowotnej. W ostatnich latach umożliwił on tysiącom pracowników Bupa z całego świata współpracę z przedsiębiorcami i start-upami w celu znalezienia innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań, przed którymi stoi sektor opieki zdrowotnej.
Start-upy i NGO-sy mogły zgłaszać swoje pomysły w trzech kategoriach – zwiększanie dostępu do opieki zdrowotnej, wspieranie osób z niepełnosprawnościami oraz zapobieganie chorobom.
W Polsce do programu rzesłanych zostało ponad 100 zgłoszeń, z których wybrane zostały dwa rozwiązania. Do kolejnego etapu przeszły:
– Moodmon – aplikacja oparta na sztucznej inteligencji wspierająca monitorowanie osób z problemami psychicznymi – nawracającą depresją i chorobą dwubiegunową. Aplikacja zbiera i analizuje szereg danych o pacjencie, takich jak na przykład sen, liczba kroków, aktywności w portalach społecznościowych, a także analizuje mowę pacjenta. Została opracowana przez firmę Britenet Med z Warszawy.
– Laserobaria firmy Inventmed ze Świętochłowic to to innowacyjna technologia wykorzystująca synergię różnych czynników terapeutycznych w celu leczenia trudno gojących się ran, obrzęków, oparzeń, schorzeń kostno-stawowych lub neurologicznych. Dzięki miejscowej tlenoterapii o podwyższonym ciśnieniu, magnetoterapii, ozonoterapii oraz terapii światłem czerwonym i UV wspiera przyspieszanie procesu gojenia się rany, zwiększając szanse pacjenta na wyleczenie.
Oba zespoły, we współpracy z Lux Med będą rywalizowały z 16 firmami z całego świata o 200 tysięcy funtów i możliwość dalszego rozwoju swoich produktów bądź usług w Bupa.
Zwycięzcę tegorocznej edycji programu poznamy w grudniu 2024.