Pielęgniarka Fresenius Nephrocare zgłoszona do tytułu Pielęgniarki Roku 2023

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia z całej Polski, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów.

Pielęgniarka Bożena Wilk ze stacji dializ w Nowym Sączu została zgłoszona przez pacjentów do nagrody w Plebiscycie Medycznym Hipokrates 2023. To największy plebiscyt medyczny w Polsce prowadzony przez „Gazetę Krakowską”.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia z całej Polski, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Pacjenci nominują lekarzy do nagrody, a następnie na nich głosują. W ten sposób doceniają medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za ich kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

– Jest nam niezmiernie miło, że pacjenci z Nowego Sącza zgłosili panią Bożenę Wilk do zaszczytnego tytułu Pielęgniarki Roku 2023 – mówi Andrzej Drob, dyrektor operacyjny regionu południowego Fresenius Nephrocare Polska. – Tego typu inicjatywa jest szczególnie doceniana przez nas, jak i samą nominowaną, gdyż wypływa ze szczerej przychylności i zadowolenia pacjentów z opieki medycznej, jaką obdarza ich pani Bożena. Trzymamy mocno kciuki za jej zwycięstwo w głosowaniu – dodaje.

Bożena Wilk pracuje we Fresenius Nephrocare od 2006 roku. Od 2 lat jest emerytowaną pielęgniarką. Po ukończeniu Liceum Medycznego w 1981 roku. rozpoczęła pracę na oddziale chorób wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. Gdy w szpitalu w 1983 roku utworzono tzw. „sztuczną nerkę” i docelowo stację dializ, podjęła w niej pracę i pozostaje tu do dziś.

Głosować na Panią Bożenę Wilk można na stronie: Bożena Wilk – kandydat w plebiscycie „Wybieramy Pielęgniarkę/Pielęgniarza Roku” | Gazeta Krakowska

Tytuł Pielęgniarki Roku zostanie przyznany najpierw w każdym powiecie, a następnie w województwie i w kraju. Laureatów w powiatach, a następnie w skali województwa poznamy pod koniec października. Statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej wojewódzkiej gali, która odbędzie się w listopadzie. Ostatnim akcentem plebiscytu będzie ogólnopolska gala, która odbędzie się 8 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu.

Plebiscyt prowadzony jest pod patronatem NFZ, a patronem finałowej gali zostało Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: https://www.nephrocare.pl/